مدیرکل راهداری استان همدان؛ تابلوهای ایمنی در محورهای مواصلاتی استان بازنگری می گردد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان از بازنگری تابلوهای ایمنی نصب شده در محورهای مواصلاتی استان اطلاع داد.

مدیرکل راهداری استان همدان؛ تابلوهای ایمنی در محورهای مواصلاتی استان بازنگری می گردد

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرنگاران از همدان، مصطفی پناهنده، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان در نشست کمیته هماهنگی ارتقای ایمنی استان همدان گفت: ضروری است بازنگری در تابلوهای نصب شده در طول محورهای مواصلاتی انجام و چنانچه تابلوهای اطلاعاتی و یا هشداری اضافی و غیر احتیاج موجود باشد، نسبت به برچیدن آنها اقدام گردد.

وی اضافه نمود: در این زمینه تهیه دستورالعملی مشترک از سوی سازمان موجب استاندارد و یکسان بودن عملکرد در کل کشور خواهد شد.

پناهنده با اشاره به اقدامات اجرایی اداره کل در این خصوص یادآور شد: در نیمه نخست سال جاری 18 هزار و 517 تابلوی اخباری و انتظامی، 9 هزار و 709 تابلوی اطلاعاتی و 2 هزار و 628 بازتاب ایمنی و استوانه ای در محورهای مواصلاتی استان نصب و تعمیر شد.

مدیرکل راهداری استان همدان ادامه داد: در این مدت همچنین سرویس و نگهداری 11 هزار و 479 کیلومتر چراغ های مه شکن و سرویس و نگهداری 772 دستگاه چراغ های چشمک زن صورت گرفته است.

مصطفی پناهنده در ادامه با اشاره به تصادفات صورت گرفته در محورهای مواصلاتی استان بیان داشت: درصد تصادفات واژگونی نسبت به کل تصادفات در استان 47 درصد است که سرعت غیر مجاز و عدم توجه راننده به جلو از مهمترین علل آن است.

وی اضافه نمود: ارسال پیغام ثبت و جریمه تخلف سرعت غیرمجاز هنگام عبور از محل های نصب دوربین های ثبت سرعت به رانندگان در همان لحظه وقوع تخلف، تأثیر بازدارنده ای برای تکرار تخلفات مشابه دارد که این موضوع باید در دوربین های ثبت تخلف سرعت انجام گردد.

سرپرست اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان نیز در این نشست به بازنگری مجدد برای آنالیز صلاحیت ترافیکی کارگاه ها و کارخانه های موجود(قدیم و جدید) در حاشیه راه ها با در نظر دریافت عوامل خطرساز در بروز تصادفات اشاره و اظهار داشت: باید نسبت به اصلاح موارد نامناسب و حادثه خیز با همکاری پلیس و سایر دستگاه های مرتبط اقدام گردد.

مصطفی وصالی ابراز داشت: با توجه به تأثیر بهتر و مناسب تر خط کشی های ترافیکی در رانندگی به خصوص در هنگام شب با آنالیز نسبت به جایگزین کردن خط کشی ها با تابلوها در طول محورهای مواصلاتی و در موارد قابل جایگزین نیز اقدام گردد.

د

بازنگری تابلوهای ایمنی در محورهای مواصلاتی استان همدان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "مدیرکل راهداری استان همدان؛ تابلوهای ایمنی در محورهای مواصلاتی استان بازنگری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرکل راهداری استان همدان؛ تابلوهای ایمنی در محورهای مواصلاتی استان بازنگری می گردد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید