مذاکرات طولانی هیأت ایرانی با مقامات فرانسوی در پاریس

معاون سیاسی وزیر امور خارجه و هیأت همراهش روز دوشنبه در نشستی ده ساعته با هیأت فرانسوی در پاریس، در خصوص پیشنهادات مطرح شده از سوی رئیس جمهور فرانسه بحث و تبادل نظر کردند.

مذاکرات طولانی هیأت ایرانی با مقامات فرانسوی در پاریس

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مذاکرات فشرده ایران و فرانسه در سطح کارشناسان ارشد دو کشور امروز دوشنبه در پاریس به سرپرستی سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه و با حضور معاونان بانک مرکزی و وزارت نفت و سفیر ایران در فرانسه برگزار گشت.

در این مذاکرات که بیش از 10 ساعت به طول انجامید، جزئیات سناریوهای محتمل برای پیشبرد ابتکار مطرح شده بین روسای جمهور ایران و فرانسه به تفصیل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نحوه تامین مطالبات و منافع ایران در برجام محور اصلی این مذاکرات بود و مقرر شد طرفین ضمن تداوم کار فشرده بر روی این سناریوها، رایزنی های خود با سایر طرف های ذیربط را نیز افزایش داده و به گفت وگوهای مستمر با یکدیگر در سطوح مختلف ادامه دهند.

سید عباس عراقچی در ادامه رایزنی های بین ایران و فرانسه به پاریس سفر کرده و با مقامات این کشور اروپایی دیدار و رایزنی می کند. یک تیم اقتصادی از بخش های مختلف نیز در این سفر، سیدعباس عراقچی را همراهی می کنند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 مهر 1398 بروزرسانی: 26 مهر 1398 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 317

به "مذاکرات طولانی هیأت ایرانی با مقامات فرانسوی در پاریس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مذاکرات طولانی هیأت ایرانی با مقامات فرانسوی در پاریس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید