مواد اولیه 500 داروی داخلی تولید شد

به گزارش تا بینهایت، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، محمد عزیز محمدی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان گفت: کار اصلی ما در زمینه استانداردهای مرجع دارویی مورد نیاز جهت آنالیز دارو، مواد مؤثره دارویی و داروهای انسانی در قالب واحدهای تحقیقات، طراحی و مهندسی و تولید به صورت منسجم است.

مواد اولیه 500 داروی داخلی تولید شد

وی در مورد فعالیت اصلی این شرکت اظهار داشت: در حال حاضر مهمترین فعالیت شرکت ما تولید استانداردهای مرجع دارویی است. درواقع این شرکت فناوران به نام اولین و تنها شرکت تولید کننده استانداردهای مرجع دارویی در ایران پیروز به اخذ پروانه بهره برداری ساخت استانداردهای ثانویه دارویی از سازمان غذا و داروی ایران شده است.

عزیزمحمدی گفت: همه داروها برای تولید نیازمند یک سری مواد مرجع هستند که اصطلاحاً به آنها ناخالصی گفته می شود. با توجه به تحریم این محصولات، مشکل بودن تهیه استانداردهای مرجع دارویی مورد نیاز جهت آنالیز داروها و قیمت بسیار زیاد این محصولات و برای خودکفایی صنعت داروسازی کشور، در این زمینه شروع به مطالعه و تحقیق کردیم.

این فعال فناور درباره تولید مواد مرجع دارویی ابراز کرد: در تولید این مواد مرجع، شرکت دانش بنیان ما در اقدامی بی نظیر شروع به سنتز، خالص سازی و اعتباردهی مواد موسوم به ناخالصی های مورد نیاز کارخانجات دارویی کرد. در حال حاضر نزدیک 1200 داروی مختلف در کشور تولید می شود و ما برای 500 قلم از این داروها، زیرساخت تولید مواد مرجع را ایجاد کرده ایم. با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در حال اخذ مجوز برای بیش از 200 عدد از این مواد مرجع هستیم.

عزیزمحمدی با اشاره به اهمیت خودکفایی در صنعت دارویی اضافه نمود: برخی مواد دارویی مرجع مانند این موادی که به نام مواد مرجع ناخالص مشهور هستند، برای صنعت داروسازی بسیار مهم هستند. امیدوار هستیم در آینده بتوانیم با حمایت دولت، سبد محصولات خود را متنوع تر سازیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1731

به "مواد اولیه 500 داروی داخلی تولید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مواد اولیه 500 داروی داخلی تولید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید