مکرون: ممنوعیت فروش نفت ایران به هند را انتها دهید

به گزارش تا بینهایت، ایسنا نوشت: رییس جمهور فرانسه از همتای آمریکایی خود خواست به تحریم فروش نفت ایران به هند سرانجام دهد.

مکرون: ممنوعیت فروش نفت ایران به هند را انتها دهید

به گزارش اکونومیک تایمز هند، در صورت موافقت واشنگتن با چنین اقدامی، تامین نفت دهلی نو افزایش پیدا خواهد نمود.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران روز یکشنبه با همتای فرانسوی خود به مدت سه ساعت و نیم گفت و گو کرد. وی همچنین پیش از ترک بیاریتز با امانوئل مکرون، رییس جمهور فرانسه گفت و گو کرد.

موضوع ایران در ضیافت ناهار روز شنبه مکرون و ترامپ مطرح شده بود و رییس جمهور فرانسه از همتای آمریکایی خود خواسته بود به تحریم فروش نفت ایران به هند و چین که دو خریدار بزرگ انرژی ایران هستند، انتها دهد.

واشنگتن در ماه مه حاضر نشد معافیت شش ماهه برای خریداران بزرگ نفت ایران شامل هند، چین، یونان، ایتالیا، تایوان، ژاپن، ترکیه و کره جنوبی را تمدید کند. ایران 10 درصد از نیازهای نفتی هند را تامین نموده است و شماری از پالایشگاههای هندی برای فرآوری نفت ایران تجهیز شده اند.

بازگشت تحریمهای آمریکا علیه ایران همچنین سایر پروژه های هند در ایران شامل بندر چابهار را که دروازه دسترسی به افغانستان، آسیای مرکزی و اوراسیا است، آهسته کرد.

وزیر امور خارجه هند در ژوییه به مجلس این کشور گفته بود روابط دوجانبه هند با ایران تحت تاثیر روابط با کشورهای ثالث قرار ندارد.

23311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 334

به "مکرون: ممنوعیت فروش نفت ایران به هند را انتها دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکرون: ممنوعیت فروش نفت ایران به هند را انتها دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید