میزان مصرف سالانه آب تهرانی ها

به گزارش تا بینهایت، خبرنگاران : وزیر نیرو گفت: در کشور به برکت وجود جمهوری اسلامی همه مردم تهران و سایر شهرهای بزرگ به آب شرب بهداشتی دسترسی دارند.

میزان مصرف سالانه آب تهرانی ها

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ جمال سیدی بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس: رضا اردکانیان، وزیر نیرو در مراسم بیست و ششمین هفته از پویش هر هفته الف ب ایران، ضمن افتتاح پروژه در 2 استان تهران و هرمزگان، گفت: توفیق بزرگی برای بنده همکاران فعال در حوزه تامین آب و برق است که در قالب بیست و ششمین هفته از پویش هر هفته الف ب ایران، صد و بیست و چهارمین پروژه این پویش را در سال جاری افتتاح نماییم.

وزیر نیرو در تشریح آمار مرتبط با پویش هر هفته الف ب ایران، گفت: از این 124 پروژه 7 پروژه در قالب سازوکارها و 117 پروژه باقی مانده نیز در دسته ساخت و سازها رده بندی می شود. همچنین در مجموع برای به ثمر رساند این پروژه ها سرمایه 31 هزار و 780 میلیاردتومانی هزینه شده است.

*126 پروژه در قالب پویش هر هفته الف ب ایران تا پایان سال به بهره برداری می رسد

وی با اشاره به تعهد وزارت نیرو به مردم در قالب پویش هر هفته الف ب ایران، اضافه کرد: بنابر تعهدی که با مردم در پویش هر هفته الف ب ایران داشتیم تا پایان سال جاری، 126 پروژه با سرمایه قریب به 18 هزار میلیارد تومان دیگر نیز به بهره برداری خواهد رسید.

ادکانیان در بیان این نکته که تامین آب شرب شهرهای بزرگ همواره دغدغه دولت ها و دستگاه های ذی ربط است، تاکید کرد: امروز در شهرهای بزرگ جهان شاخص پوشش آب به عدد 96 درصد می رسد. این یعنی در کل جهان بیش از 300 میلیون نفر شهروند شهرهای بزرگ هنوز به آب شرب بهداشتی دسترسی ندارند اما در کشور به برکت وجود جمهوری اسلامی مردم در تهران و سایر شهرهای بزرگ به طور 100 درصد به آب شرب بهداشتی دسترسی دارند.

*سرمایه گذاری 11 هزار میلیارد تومانی در صنعت آب

این مقام مسئول، با اشاره به شهر قاهره مصر و بیان اینکه 40 درصد از مشترکان در پایتخت مصر تنها 3 تا 4 ساعت در روز به آب دسترسی دارند، گفت: تامین آب باکیفیت برای جمعیت وسیع استان تهران توفیق بسیار بزرگی است که حاصل شده است و تمامی مردم در این شهر به آب پایدار و بهداشتی دسترسی دارند.

اردکانیان در توضیح آمار صنعت آب و برق در طول دولت تدبیر و امید، گفت: دولت تدبیر و امید در طول 7 سال گذشته در صنعت آب و برق پیروز به سرمایه گذاری 19 هزار 500 میلیارد تومانی شده که 11 هزار میلیارد آن متعلق به صنعت آب است.

*سالانه 1 میلیارد متر مکعب آب در تهران مصرف می شود

وی در تشریح آمار مرتبط با مصرف آب در پایتخت گفت: در هرسال 1 میلیارد متر مکعب آب در تهران مصرف می شود که 75 درصد آن از آبهای سطحی و مابقی برای آب های زیر زمینی تامین می شود.

وزیر نیرو همچنین با اشاره به پروژه تصفیه خانه بزرگ ششم تهران، گفت: این تصفیه خانه در بالاترین نقطه تهران قرار گرفته و همین امر منجر به صرفه جویی 30 درصدی مصرف برق به منظور پمپاژ آب خواهد شد.

اردکانیان در ادامه به نیروگاه سیکل ترکیبی قشم اشاره کرده و گفت: واحد دوم نیروگاه سیکل ترکیبی قشم به ظرفیت 175 مگاوات امروز به بهره برداری می رسد تا رقم افتتاح شده پروژه ها در این هفته از پویش به 3 هزار 340 میلیارد تومان برسد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 5 آذر 1399 بروزرسانی: 5 آذر 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1266

به "میزان مصرف سالانه آب تهرانی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میزان مصرف سالانه آب تهرانی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید