نشریه انگلیسی: صدها نظامی خارجی برای جلوگیری از سقوط کابل در افغانستان باقی می مانند

به گزارش تا بینهایت، یک نشریه انگلیسی بیان کرد که صدها نظامی آمریکایی و ترکیه ای برای جلوگیری از سقوط پایتخت افغانستان توسط گروه طالبان در کابل باقی می مانند.

نشریه انگلیسی: صدها نظامی خارجی برای جلوگیری از سقوط کابل در افغانستان باقی می مانند

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، در حالی که براساس جدول زمانی اعلام شده توسط جو بایدن همه نیروهای خارجی باید تا 11 سپتامبر (20 شهریور) خاک افغانستان را ترک نمایند، آمریکا برنامه دارد تا برای جلوگیری از تصرف کابل توسط طالبان، صدها نظامی خارجی به حضور در این شهر ادامه دهند.

به گزارش سان، آمریکا خواهان استقرار یک پادگان از نظامیان ترکیه برای تامین امنیت فرودگاه کابل و اعزام 600 تفنگدار دریایی آمریکا برای محافظت از سفارت این کشور در کابل است.

این نشریه انگلیسی به نقل از یک منبع امنیتی نوشت که انگلیس نیز ممکن است در تامین امنیت فرودگاه کابل یاری کند زیرا به گفته او فرودگاه کابل تنها راه ورود و خروج ایمن به کابل است و بدون آن کابل سقوط خواهد نمود.

پیش از این بن والاس وزیر دفاع انگلیس به مجلس این کشور گفته بود: من همه گزینه ها در داخل و یا خارج افغانستان را برای ادامه حمایت از نیروهای افغان آنالیز می کنم.

از سوی دیگر ژنرال نیک کارتر رئیس ستاد نیروهای مسلح انگلیس گفته بود که اگر همه نیروهای ناتو از افغانستان خارج شوند این کشور با خطر جنگ داخلی روبرو خواهد شد.

منبع به سان گفت: نیروهای ترکیه ای مسلمان هستند، پس طالبان نمی توانند ادعا نمایند که آن ها کُفاری هستند که در خاک افغانستان حضور دارند؛ با این حال ترک ها نمی خواهند به تنهایی این مسئولیت را به عهده بگیرند و سوال این است که چه کسی به آن ها یاری خواهد نمود.

پیش از این نیز نشریه یونانی گریک سیتی تایمز گزارش داده بود که پاکستان خواهان جایگزینی نظامیان ترکیه ای با نظامیان آمریکایی و ناتو در افغانستان است.

براساس این گزارش، پاکستان با یاری شبکه حقانی، طالبان را متقاعد نموده است تا با ادامه حضور نیروهای ترکیه موافقت کند و حتی اجازه دهد نیروهای بیشتری از این کشور به افغانستان اعزام گردد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 خرداد 1400 بروزرسانی: 27 خرداد 1400 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1647

به "نشریه انگلیسی: صدها نظامی خارجی برای جلوگیری از سقوط کابل در افغانستان باقی می مانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشریه انگلیسی: صدها نظامی خارجی برای جلوگیری از سقوط کابل در افغانستان باقی می مانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید