وزنه برداری ایران در المپیک شانس مدال دارد

به گزارش تا بینهایت، به گزارش خبرنگاران، مهدی علی نژاد در مجمع عمومی سالیانه فدراسیون وزنه برداری که در آکادمی ملی المپیک برگزار گشت، گفت: فدراسیون وزنه برداری در طول تاریخ همیشه در عرصه های رقابتی در بازی های المپیک، بازی های آسیایی و رویدادهای جهانی و قاره ای مدال آور بوده است. هر چند از لحاظ کمیت در شرایط بالایی قرار ندارد و در ایران وزنه برداران زیادی نداریم اما از لحاظ کیفی همیشه وزنه برداران خوبی در طول تاریخ مدال های متعددی بدست آورده اند.

وزنه برداری ایران در المپیک شانس مدال دارد

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: آنچه مسلم است با توجه به افتخارات گذشته وزنه برداری از جمله دو مدال طلایی که کیانوش رستمی و سهراب مرادی در بازی های المپیک 2016 به ارمغان آوردند، سطح توقعات از این رشته در جامعه بالا رفته است. اکنون هم که بنا به دلایل مختلف از آسیب دیدگی و تغییر وزن و موارد مختلف، این دو وزنه بردار نتوانستند سهمیه بگیرند، جامعه نگران می شود که نکند توفیقات وزنه برداری ادامه نداشته باشد.

علی نژاد ادامه داد: آنچه مسلم است زحمات قهرمانان ما چه پیروز به کسب مدال شوند و یا غیر از این اتفاق بیفتد، قطعاً برای مردم ارزشمند است و ملت ما همیشه قدردان تلاش ارزشمند قهرمانان خود هستند. در وزنه برداری هم لحظات پرافتخاری که قهرمانان این رشته برای کشورمان رقم زدند هیچگاه فراموش نخواهد شد.

وی با تاکید بر این مهم که وزنه برداری ایران دو سهمیه خود در بازی های المپیک را قطعی کرده شرح داد: وزنه برداری ایران با دو سهمیه در بازی های المپیک توکیو حضور خواهد داشت که در این بین یک سهمیه را علی داودی بدست آورده و سهمیه دوم هم با نظر فدراسیون به یک وزنه بردار دیگر تعلق خواهد گرفت.

علی نژاد با بیان اینکه زمان زیادی تا بازی های المپیک باقی نمانده، شرح داد: مطمئناً وزنه برداری تلاشش را خواهد کرد که این دو ورزشکار با بهترین شرایط اعزام شوند و در این راستا وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک هم حمایت لازم را خواهد داشت.

معاون وزیر ورزش با توجه به تغییر و تحولات در رأس فدراسیون جهانی وزنه برداری، اتفاقات این رشته را مورد نقد قرار داد و شرح داد: متأسفانه در فاصله دو ماه تا آغاز المپیک شرایط کسب سهمیه تغییر می کند. این شرایط نامناسب فدراسیون جهانی را نشان می دهد که امیدوارم هر چه سریع تر شرایط باثبات مدیریتی در این فدراسیون حاکم شود.

وی در پایان از زحمات مسئولین فدراسیون وزنه برداری تشکر کرد و گفت: امیدوارم باز هم وزنه برداری ایران شادی را به خانه های مردم بیاورد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 خرداد 1400 بروزرسانی: 12 خرداد 1400 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1629

به "وزنه برداری ایران در المپیک شانس مدال دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزنه برداری ایران در المپیک شانس مدال دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید