پوششی که بر کف روی پل شهرستان کار شده آسفالت و یا ایزوگام نیست

به گزارش تا بینهایت، ایرنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، پوششی که بر کف روی پل شهرستان کار شده آسفالت و یا ایزوگام نیست.

پوششی که بر کف روی پل شهرستان کار شده آسفالت و یا ایزوگام نیست

تصاویری با عنوان آسفالت پل تاریخی شهرستان در شب گذشته و در فضای مجازی منتشر شده که موجب نگرانی فعالان میراث فرهنگی از شیوه بازسازی این پل شده است. پیگیری ها نشان می دهد این اثر تاریخی به وسیله پیمانکاری که دارای گرید از سوی اداره کل میراث فرهنگی اصفهان است، در حال بازسازی بوده و به گفته معاونت میراث فرهنگی اصفهان، پوشش کار شده بر روی عرشه پل آسفالت نیست و کف این پل با هدف ایزولاسیون رطوبتی قیر و گونی شده تا پس از اصلاح، کف فرش سنگی کار گردد.

در همین ارتباط سخنگوی اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی اصفهان گفت: پوششی که بر کف روی پل شهرستان کار شده، آسفالت و یا ایزوگام نیست بلکه یک لایه سبک و نازک قیروگونی برای ایزولاسیون است.

شهرام امیری اضافه نمود: این پل تاریخی قدیمی ترین پل تاریخی روی زاینده رود است که در 40 یا 50 سال گذشته یکسری بازسازیهای اساسی بر روی آن صورت گرفته است.

وی ادامه داد: در بازسازیهای گذشته، از مصالح ناهمگون در عرشه این پل استفاده شده که در قراردادهای 1401 - 1402 برنامه اداره کل میراث فرهنگی اصفهان این بود که عرشه این پل به طور کامل بازسازی و مصالح ناهمگون بازسازیهای پیشین هم اصلاح گردد.

وی ادامه داد: بر همین اساس عرشه پل شهرستان سبک سازی شد و با توجه به اینکه احتمال نفوذ آب از عرشه به طاق های آجری وجود دارد، ضمن جمع آوری کف فرش ها، یک لایه سبک و نازک قیر و گونی به جهت ایزوله کردن کف فرش بر روی عرشه انجام شد.

امیری گفت: در زمان حاضر این لایه قیر و گونی مرطوب است و پس از خشک شدن، به طور کامل سنگ فرش خواهد شد. این کار برای عایق بندی مرسوم است و انجام می گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 5 آذر 1402 بروزرسانی: 5 آذر 1402 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 2289

به "پوششی که بر کف روی پل شهرستان کار شده آسفالت و یا ایزوگام نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوششی که بر کف روی پل شهرستان کار شده آسفالت و یا ایزوگام نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید