کاربران اندروید در اروپا می توانند موتور جستجوی پیشفرض گجت را تغییر بدهند

از اوایل 2020، کاربران اندروید در اروپا هنگام راه اندازی گوشی یا تبلت جدید می توانند موتور جستجوی پیشفرض گجت خود را انتخاب نمایند. با انتخاب این گزینه، موتور جستجوی مذکور برای نوار جستجو در هوم اسکرین و مرورگر کروم مورد استفاده قرار می گیرد. شرکت ها برای بهره گیری از این مزیت، برای هر بار انتخاب توسط کاربر، باید مبلغی را به شرکت گوگل بپردازند. کاربران هنگام انتخاب موتور جستجو، به غیر از گوگل، به سه گزینه دیگر دسترسی دارند که این سه گزینه به وسیله یک سیستم مزایده ای برنده می شوند.

کاربران اندروید در اروپا می توانند موتور جستجوی پیشفرض گجت را تغییر بدهند

سال گذشته، اتحادیه اروپا به دلیل سیاست های انحصارگرایانه گوگل، این شرکت را به پرداخت جریمه 5 میلیارد دلاری محکوم کرد. طبق این حکم، از گوگل خواسته شده که به صورت غیرقانونی موتور جستجوی خود را در کروم و دیگر بخش ها بر کاربران تحمیل نکند.

حالا گوگل با انتشار یک پست در وبلاگ رسمی خود، فرایند مربوط به ارائه گزینه های جدید در بخش موتورهای جستجو را تشریح نموده است. طبق این سیستم، شرکت هایی که می خواهند به عنوان موتور جستجو کاربر اندروید انجام وظیفه نمایند، باید در مزایده های جداگانه در کشورهای عضو اتحادیه اروپا شرکت نمایند. در این مزایده، شرکت ها معین می نمایند که در ازای انتخاب از جانب کاربر، حاضر به پرداخت چه مبلغی به گوگل هستند و گوگل برای این مبالغ، حداقل رقمی را معین می نماید. سه گزینه ای که در هر کشور بیشترین رقم را پیشنهاد دهند، برای کاربران اندروید نمایش داده می شوند.

گوگل اعلام ننموده که حداقل مبلغ مربوط به این مزایده چقدر است ولی گفته که این ارقام و تعداد شرکت های حاضر در مزایده اعلام نخواهد شد. اگر کمتر از 3 موتور جستجو حاضر به پرداخت مبلغ موردنظر گوگل باشند، جای خالی به صورت تصادفی از گزینه های واجد شرایط انتخاب می گردد.

شرکت ها برای شرکت در این مزایده تا 13 سپتامبر 2019 وقت دارند و در نهایت گزینه های برنده مربوط به کشورهای مختلف تا تاریخ 31 اکتبر 2019 از جانب گوگل تایید می شوند.

منبع: The Verge

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: بروزرسانی: 26 مهر 1398 شناسه مطلب: 249

به "کاربران اندروید در اروپا می توانند موتور جستجوی پیشفرض گجت را تغییر بدهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاربران اندروید در اروپا می توانند موتور جستجوی پیشفرض گجت را تغییر بدهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید