200هزار قطعه ماهی زینتی از محلات صادر شد

به گزارش تا بینهایت، محمد شاهرخی در گفت و گو با خبرنگاران اضافه نمود: ارزش این میزان ماهی زینتی صادراتی 482هزار دلار است که به کشورهای عراق وکجارستان صادر شده است.

200هزار قطعه ماهی زینتی از محلات صادر شد

وی با بیان اینکه ماهی زینتی این شهرستان از گمرک اراک صادر شده توضیح داد: میزان صادرات 9ماه سال جاری در همسنجی با پارسال حدود 100هزار قطعه افزایش یافته است.

رییس هیات مدیره شرکت آبزی پروری محلات بیان نمود: فراوری ماهی زینتی محلات در این شهرستان در همسنجی با 9ماه پارسال بیش از یک میلیون قطعه افزایش یافته است.

وی اضافه نمود: در 9ماه سال جاری بیش از هفت میلیون قطعه انواع ماهی زینتی فراوری شده که این رقم در مدت مشابه پارسال حدود شش میلیون قطعه بوده است.

شاهرخی علت افزایش فراوری را پرورش ماهی زینتی در برخی از استخرهای گلخانه ها بیان نمود و اضافه نمود: ماهی زینتی فراوریی این شهرستان از 18 مرکز پرورش ویژه ماهی زینتی در 150گونه داخلی وخارجی فراوری وروانه بازار مصرف شده است.

وی ادامه داد: آبزی پرورهای این شهرستان برای تکثیر، پرورش و صادرات، 100گونه بچه ماهی زینتی را از کشورهای تایلند، مالزی، چین واندونزی وارد می نمایند.

رییس هیات مدیره شرکت آبزی پروری محلات اظهارکرد: هم اکنون 90 درصد صادرات ماهیان زینتی کشور از شهرستان محلات انجام می گردد که این نشان دهنده اهمیت و صندلی این شهرستان در امر فراوری و پرورش ماهیان زینتی است.

وی با بیان اینکه محلات قطب اصلی پرورش ماهیان زینتی در کشور است اضافه نمود: این شهرستان با فراوری سالانه هشت میلیون قطعه ماهی زینتی رتبه اول در تنوع گونه های ماهیان زینتی و رتبه دوم فراوری این نوع ماهیان را در کشور دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 437

به "200هزار قطعه ماهی زینتی از محلات صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "200هزار قطعه ماهی زینتی از محلات صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید