6 بازیگر نقش مکمل که از بازیگران اصلی بیشتر دستمزد گرفتند

به گزارش تا بینهایت، در هالیوود برخی از بازیگران در نقش های مکمل از بازیگران در نقش اصلی فیلم ها، دستمزد های بیشتری دریافت می نمایند.

6 بازیگر نقش مکمل که از بازیگران اصلی بیشتر دستمزد گرفتند

به گزارش خبرنگار ، در هالیوود وقتی صحبت از این می شود که چقدر باید به یک بازیگر دستمزد داد، تقریبا هیج قانونی وجود ندارد. به همین دلیل، دستمزد بازیگران می تواند فراتر از آن چیزی باشد که انتظار می کشیم و یا از طرف دیگر می تواند بسیار کمتر از حد انتظار باشد. علاوه بر اینها، این تصمیم که کدام بازیگر برای یک پروژه مناسب است نیز مشکل دارد.

ممکن است فکر کنید کسی که عکسش روی پوستر فیلم سینمایی آورده می شود و یا کسی که نقش اصلی را در فیلم بازی می نماید شایسته بالاترین دستمزد است، اما در واقعیت اینگونه نیست و همواره دستمزد بیشتر به بازیگران اصلی داده نمی شود. کمتر شنیده ایم که یک بازیگر نقش مکمل بیشترین در آمد را از یک فیلم داشته باشد. در اینجا به بعضی از این موارد اشاره می کنیم.

رابین ویلیامز در ویل هانتینگ نابغه

مت دیمون بازیگر مشهوری نبود، پس از بازی در این فیلم در سال 1997 که با بن افلک نویسندگی آن را انجام داده بود به شهرت رسید و اولین جایزه اسکارش را دریافت کرد. این فیلم با دریافت دو جایزه اسکار و فروش 200 میلیون دلاری موفقیتی عظیم را کسب کرد. در دهه 90 میلادی، رابین ویلیامز نام مشهور تری بود و دستمزد بیشتری نسبت به مت دیمون که نقش اصلی را بر عهده داشت، دریافت می کرد. مت دیمون 600 هزار دلار برای نویسندگی و 350 هزار دلار برای بازی در فیلم دستمزد گرفت. این در حالی است که ویلیامز تنها 5 میلیون دلار برای بازی در این فیلم در آمد کسب کرد.

مارلون براندو در سوپرمن

دستمزدی که مارلون براندو برای 20 دقیقه بازی خود در فیلم سینمایی سوپرمن دریافت کرد، در سال 2021 هم یک رقم چشمگیر محسوب می شود چه برسد به سال 1978 که فیلم ساخته شد. این بازیگر افسانه ای برای نقش مکمل این فیلم 3.7 میلیون دلار به صورت پایه و 11.75 درصد نیز از درآمد سرانجامی فیلم دریافت کرد. رسانه ها در آن موقع به این موضوع اشاره کردند که او تنها برای 13 روز کار نموده است. کریستوفر ریو، بازیگر نقش اصلی فقط 250 هزار دلار دریافت کرد.

آرنولد شوارتزنگر برای بتمن و رابین

تصور اینکه کسی برای یک نقش شرور بیشتر از قهرمان داستان، دستمزد بگیرد عجیب است، اما برای آرنود شوارتزنگر رخ داده است. در دهه 90، او یکی از پولساز ترین بازیگران سینمایی در دنیا بود و روبرویی او با بتمن یک اتفاق جذاب به شمار می آمد. به دلیل مهم بودن حضورش در فیلم، او 25 میلیون دلار دریافت کرد و در واقع حدود 1 میلیون دلار برای هر روزی که در صحنه فیلمبرداری بوده پول گرفته است. از طرفی جورج کلونی که نقش اصلی فیلم را بازی نموده در سال 2019 مدعی شد آرنولد 20 برابر او دستمزد گرفته است که در واقع حدود 1.25 میلیون دلار می شود.

امی آدامز در مرد پولادین

یک فیلم دیگر در رابطه با سوپرمن که به مرد پولادین در سال 2013 باز می شود و بازیگر نقش اصلی آن از بازیگر مکمل کمتر پول می گیرد. سال های بعد از اکران فیلم گزارش هایی منتشر می شود که می گوید هنری کویل برای نقش سوپر من 14 میلیون دلار گرفته است. اما بعدا معین شد این مقدار اشتباه است و او دستمزدی 6 رقمی را دریافت نموده است. امی آدامز که سابقه چند نامزدی اسکار دارد برای نقش مکمل فیلم قراردادی 7 رقمی بسته بود.

رابرت داونی جونیور در مرد عنکبوتی:بازگشت به خانه

رابرت داونی جونیور، یکی از بیشترین دستمزد های خود را برای حضور کوتاهش در فیلم مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه دریافت کرد. طبق آمار ورایتی، او در مجموع 10 میلیون دلار دستمزد گرفت که معادل یک میلیون دلار برای هر دقیقه حضورش در این فیلم است. اما این مبلغ با دستمزدی که تام هالند به عنوان بازیگر نقش اصلی گرفت اختلاف زیادی داشت. گزارش شده او تنها 500 هزار دلار از این فیلم دریافت نموده که 5 درصد دریافتی رابرت داونی جونیور است.

ترنس هاوارد در مرد آهنی

رابرت جونور برای اولین نقشش در فیلم مرد آهنی دستمزد کمتری نسبت به ترنس هاوارد دریافت کرد. او این روز ها از ستارگان پر درآمد سینماست، اما در سال 2008 او بیشتر به دلیل سوءسابقه و جرائمی که مرتکب شده بود شناخته می شد تا به عنوان یک فوق ستاره سینمایی؛ او برای این نقش 500 هزار دلار گرفت که البته رقم بالایی است، اما با توجه به دستمزد های اخیر او برای فیلم های جنگ ابدیت و سرانجام بازی، بسیار ناچیز است. از سوی دیگر طبق گزارش های هاوارد، 4.5 میلیون دلار دستمزد گرفته که اگر حقیقت داشته باشد 9 برابر آن چیزی است که جونیور گرفته است.

منبع: What Culture

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1400 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1585

به "6 بازیگر نقش مکمل که از بازیگران اصلی بیشتر دستمزد گرفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 بازیگر نقش مکمل که از بازیگران اصلی بیشتر دستمزد گرفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید