8 هزار میلیارد تومان گردش اقتصادی دلیل عدم اجرای قانون حذف کنکور

به گزارش تا بینهایت، فرهاد رهبر در حاشیه مراسم روز دانشجو در دانشگاه آزاد واحد تهران غرب در پاسخ به خبرنگار مهر در مورد آخرین شرایط جدایی آزمون های دانشگاه آزاد از آزمون سراسری گفت: این موضوع را باید از وزارت علوم و سازمان سنجش بپرسید.

8 هزار میلیارد تومان گردش اقتصادی دلیل عدم اجرای قانون حذف کنکور

وی اضافه نمود: این موضوع مانند فردی است که به خواستگاری رفته و می گوید 50 درصد آن حل شده است.

رهبر گفت: قانون حذف کنکور مسکوت باقی مانده بود و به پیشنهاد من، رئیس جمهور دستور داد تا کمیته ای در شورای عالی انقلاب فرهنگی برای عملیاتی سازی و اجرای این قانون ایجاد شود.

رئیس دانشگاه آزاد تاکید نمود: تنها انحلال سازمان سنجش مطرح نیست بلکه تغییر ساختار مطرح است.

وی مطرح نمود: در جهان نیز به جای اینکه به دانش آموزان استرس وارد نمایند چند آزمون مختلف برگزار می نمایند و بالاترین نمره را ملاک پذیرش قرار می دهند.

رهبر گفت: یکی از پیشنهادهای دانشگاه آزاد این است که به جای اینکه به دانش آموزان استرس وارد نمایند در سال چند آزمون برگزار شود و بالاترین نمره ملاک پذیرش قرار گیرد.

رئیس دانشگاه آزاد با بیان اینکه چرا قانون حذف کنکور تا به امروز اتفاق نیافتاده است، ادامه داد: این موضوع به 8 هزار میلیارد گردش اقتصادی از کنکور بر می شود که بسیاری از آن در کلاس های کنکور نهفته است.

وی گفت: این 8 هزار میلیارد تومان گردش اقتصادی است که نمی گذارد قانون حذف کنکور اجرایی شود.

رهبر مطرح نمود: بنابراین منفعت اقتصادی نمی گذارد نظام آموزش عالی کشور مانند جهان عمل کند. یک چرخ اختراع شده و ما نیز باید از آن استفاده کنیم.

فراهم شدن فضای باز فعالیت برای تشکل های دانشگاه آزاد

رئیس دانشگاه آزاد گفت: دانشگاه آزاد فضای باز را برای تشکل های دانشجویی فراهم نموده است.

رهبر اضافه نمود: جلسه امروز که مربوط به بزرگداشت روز دانشجو بود در تاریخ این دانشگاه بی سابقه بود چرا که همه افراد و تشکل ها توانستند در آن صحبت نمایند.

وی گفت: روز 16 آذر روز مبارزه با استکبار ستیزی است. بنابراین تشکلهای دانشجویی باید به این موضوع توجه نمایند چرا که دشمن میخواهد تشکل ها را از این موضوع دور کند.

رهبر تاکید نمود: من کسی بودم که در دانشگاه تهران حرف های دانشجویان را در برنامه ریزی های دانشجویی مورد استفاده قرار دادم.

وی گفت: تشکل های دانشجویی باید در مورد مسائل موجود کشور بحث نمایند. بنابراین ما برنامه داریم مکانیزمی ایجاد کنیم تا دانشجویان و تشکل های دانشجویی بتوانند پیشنهادات و حرف های خود را به ما اعلام نمایند.

پیگیری رئیس دانشگاه آزاد در مورد تحصیل علیرضا کریمی

رئیس دانشگاه آزاد گفت: موضوع مربوط به ادامه تحصیل علیرضا کریمی برای امروز و دیروز نیست بلکه یک سابقه طولانی دارد.

وی اضافه نمود: تا به امروز درخواستی از سوی وی دریافت ننموده ایم.

رهبر تاکید نمود: علیرضا کریمی کشتی گیر کشور از افتخارات ملی است و ما وظیفه داریم به این افراد خدمت کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد گفت: اگر وی به ما مراجعه کند و مشکلش را مطرح کند تا جایی که قانون اجازه می دهد برای برطرف مشکل وی همکاری می کنیم.

نظارت سیستماتیک دانشگاه آزاد در واحدها

وی ادامه داد: ما نظارت سیستماتیک بر تمامی واحدهای این دانشگاه داریم و به طور مرتبط از شرایط واحدها آگاه می شویم.

رهبر اضافه نمود: بعضی مسائل یک شبه مرتفع نمی شوند اما ما پیگیر موضوع هستیم تا این مسائل برطرف شود.

رئیس دانشگاه آزاد گفت: شأن دانشجو در دانشگاه آزاد و دیگر دانشگاههای کشور باید حفظ شود.

وی با بیان اینکه در این دانشگاه زیرساخت های مناسبی برای دانشجویان ایجاد شده است، اضافه نمود: سرانه آموزشی برای هر دانشجو در دانشگاه آزاد 12.7 متر مربع است. این در حالی است که متوسط سرانه آموزشی در کل کشور کمتر از 10 متر مربع و در بعضی دانشگاهها کمتر از 4 متر مربع است.

رهبر در مورد واحد خارک دانشگاه آزاد نیز گفت: در این واحد تجهیزات مناسبی وجود دارد و فارغ التحصیلان این واحد در شرکت های معتبر کشتیرانی و دیگر صنایع مشغول به کار هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اضافه نمود: دانشجویان این دانشگاه نیازمند سیمولاتور هستند که به محض تامین بودجه لازم، این دستگاه را نیز برای این واحد خریداری می کنیم.

منبع: ویکی گرام
انتشار: 18 دی 1399 بروزرسانی: 18 دی 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1359

به "8 هزار میلیارد تومان گردش اقتصادی دلیل عدم اجرای قانون حذف کنکور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 هزار میلیارد تومان گردش اقتصادی دلیل عدم اجرای قانون حذف کنکور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید