آتش سوزی های سریالی در گمرکات افغانستان ادامه دارد

به گزارش تا بینهایت، در ادامه آتش سوزی تانکرهای سوخت در گمرک های مرزی افغانستان و ایران، بار دیگر چند تانکر حامل سوخت در گمرک ولایت فراه دچار حریق شد.

آتش سوزی های سریالی در گمرکات افغانستان ادامه دارد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، منابع محلی در ولایت فراه اعلام کردند که دو تانکر حامل سوخت در گمرک شیخ ابونصر فراهی در نزدیکی مرز ایران آتش گرفته است.

شاه محمود نعیمی معاون شورای ولایتی فراه به رسانه ها گفت که این تانکرها در هنگام تخلیه دچار حریق شده است و این رویداد تلفات جانی در پی نداشته است.

این در حالی است که در زمستان سال گذشته هم گمرک های مرزی افغانستان ایران چندین بار دچار حریق شده است، اما تا به امروز علت این حریق های سریالی اعلام نشده است.

تاج محمد جاهد والی فراه اسفندماه سال گذشته در پی آتش سوزی در گمرک ابونصر فراهی اظهارداشت که امکانات برای مهار آتش وجود ندارد و در پی حریق تانکرهای سوخت آتش نشانان ایرانی برای مهار آن به منطقه شتافتند.

لازم به ذکر است که 25 بهمن سال گذشته هم گمرک اسلام قلعه هرات دچار آتش سوزی گسترده شد که در نتیجه آن بیش از 100 میلیون دلار از سرمایه تجار افغان از بین رفت.

در پی آن حریق، مقامات محلی افغان خواهان یاری ایران و نیروهای ناتوی مستقر در خاک افغانستان شدند که بلافاصله پس از آن نیروهای امدادی و آتش نشانی از ایران به محل حادثه شتافتند اما نیروهای آمریکایی و ناتو پاسخی به درخواست یاری طرف افغانستان ندادند.

کارشناسان وقوع حوادث پی درپی برای تانکرها و مخازن مواد سوختی در گمرک های مرزی افغانستان با ایران را پرسش برانگیز دانسته و از احتمال دخیل بودن دست های خارجی منطقه ای یا فرامنطقه ای برای تخریب مبادلات مالی بین دو کشور می گویند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 تیر 1400 بروزرسانی: 23 تیر 1400 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1694

به "آتش سوزی های سریالی در گمرکات افغانستان ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش سوزی های سریالی در گمرکات افغانستان ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید