اتحادیه اروپا: عمیقاً از تصمیم ایران در رابطه با پروتکل الحاقی نگرانیم، از احیای برجام حمایت می کنیم

به گزارش تا بینهایت، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا طی بیانیه ای ضمن ابراز نگرانی عمیق از توقف اجرای پروتکل الحاقی در ایران مدعی شد که اتحادیه اروپا قویاً از کوشش های دیپلماتیک برای احیای برجام حمایت می نماید.

اتحادیه اروپا: عمیقاً از تصمیم ایران در رابطه با پروتکل الحاقی نگرانیم، از احیای برجام حمایت می کنیم

با ما سفر کنید و با تور اروپا قیمت ارزان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز پنج شنبه طی بیانیه ای از متوقف شدن اجرای پروتکل الحاقی در ایران ابراز نگرانی کرد.

جوزپ بورل در این بیانیه که از طرف اتحادیه اروپا صادر شده است، گفت: ما عمیقاً از تصمیم ایران برای تعلیق اجرای مشروط پروتکل الحاقی و نیز بندهای متربط با شفافیت بیشتر تحت برجام از تاریخ 23 فوریه 2021 [5 اسفند 1399] نگرانیم.

وی اضافه نمود: این تصمیم اگر تغییر نکند، توانایی آژانس بین المللی انرژی اتمی برای راستی آزمایی اینکه مواد و فعالیت های هسته ای در ایران منحصراً برای مقاصد صلح آمیز هستند، به میزان چشمگیری محدود خواهد شد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در عین حال تأکید کرد: در این شرایط ما خاطرنشان می کنیم که تفاهم فنی دوجانبه میان آژانس بین المللی انرژی اتمی و ایران، به رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی باعث کاهش اثرات محدودیت دسترسی [آژانس به تأسیسات ایران] خواهد شد و امکان تداوم فعالیت های نظارت و راستی آزمایی تا سه ماه آینده را فراهم خواهد نمود.

جوزپ بورل در انتها بیانیه خود اظهار داشت: ما از چشم انداز بازگشت ایالات متحده به برجام و بازگشت ایران به اجرای کامل برجام استقبال می کنیم. ما قویاً از کوشش های دیپلماتیک جدی کنونی و تماس های نماینده عالی اتحادیه اروپا به عنوان هماهنگ کننده برجام با سایر طرف های توافق حمایت می کنیم.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 اسفند 1399 بروزرسانی: 23 اسفند 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1480

به "اتحادیه اروپا: عمیقاً از تصمیم ایران در رابطه با پروتکل الحاقی نگرانیم، از احیای برجام حمایت می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا: عمیقاً از تصمیم ایران در رابطه با پروتکل الحاقی نگرانیم، از احیای برجام حمایت می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید