ادامه روند نزولی قیمت خودرو در بازار

به گزارش تا بینهایت، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران تاکید نمود: اگر سیگنال های منفی به بازار وارد نشود، روند قیمت ها در بازار خودرو همچنان نزولی خواهد بود.

ادامه روند نزولی قیمت خودرو در بازار

سعید مؤتمنی در گفت وگو با تا بینهایت، اظهار کرد: این روزها بازار خودرو همچون روال هفته گذشته آرام بوده و تغییر خاصی در قیمت ها ایجاد نشده است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران با بیان اینکه اگر سیگنال های منفی به بازار خودرو وارد نگردد، انتظار داریم باز هم قیمت ها کاهش یابد، اظهار کرد: اگر بازار از سیگنال های منفی به دور باشد، همچنان آرام خواهد ماند و روند کاهشی را ادامه خواهد داد. به عنوان مثال زمانی که صحبت از ورشکستی خودروساز می گردد یا اینکه اعلام می گردد که قیمت تمام شده پراید به فرض مثال یک عددی است و به یک عدد دیگر فروخته می گردد؛ سیگنال های منفی است که می تواند بازار را ملتهب کند؛ بنابراین باید از ورود این سیگنال ها به بازار جلوگیری کرد.

نبود خریدار در بازار خودرو

وی توضیح داد: در حال حاضر خریدار در بازار خودرو بسیار کم است. زمانی هم که خریدار نباشد، بازار تعلیق شده و قیمت ها کاهش می یابد. درواقع کسانی که طی ماه های گذشته به خاطر سوددهی بازار خودرو وارد این بازار شده بودند؛ خودروها روی دستشان مانده و قصد فروش دارند، اما خریداری وجود ندارد.

مؤتمنی ادامه داد: به عنوان مثال کسی که با انگیزه سرمایه گذاری و کسب سود، پژو 206 تیپ 2 را 110 میلیون تومان خریداری نموده و الان قیمت این خودرو به 85 میلیون تومان رسیده، در حدود 25 میلیون تومان ضرر نموده است. افراد باتجربه که در این بازار هستند دست به چنین کاری نمی زنند. این افراد گمان می کردند اتفاق خاصی در بازار خودرو خواهد افتاد؛ لذا به آن هجوم آورده و بازار را ملتهب کردند اما اکنون هم در خودروهای وارداتی و هم در خودروهای داخلی، متحمل ضرر شده اند.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران اظهار کرد: از سوی دیگر اگر عرضه خودرو به بازار بیشتر بود، ریزش قیمتی بیشتری را شاهد بودیم. در هفته اخیر که عرضه به بازار کمی نماید شد، کمی از ریزش بیشتر قیمت ها جلوگیری کرد که علت این موضوع صحبت های اخیر خودروسازان است. در حقیقت خودروسازان تمایلی به کاهش قیمت خودرو ندارند و هراز چندگاهی که قیمت ها نزولی می گردد، صحبت هایی می نمایند که در بازار اثرات خوبی ندارد.

وی اضافه نمود: همچنین این عکس هایی که از پارکینگ پر از خودروی خودروسازان منتشر شد، در ذهن خریدار این تصور را ایجاد می نماید که نهایتاً این خودروها به بازار عرضه خواهد شد و در هر صورت خودرو هست و دیر یا زود این خودروها تکمیل و به بازار عرضه می گردد، بنابراین قیمت ها باز هم باید کاهش یابد.

قیمتها باز هم کاهش می یابد

مؤتمنی با بیان اینکه باید قبول کرد که قیمت ها در بازار خودرو بیش از اندازه بالا رفته بود، اظهار کرد: البته هنوز قیمت ها به میزانی که منطقی باشد در بازار نرسیده است و خریداری در بازار وجود ندارد؛ بنابراین این روند ادامه خواهد یافت و باز هم قیمت ها را کاهش خواهد داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 مرداد 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 235

به "ادامه روند نزولی قیمت خودرو در بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه روند نزولی قیمت خودرو در بازار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید