تور یونان ارزان: برترین رستوران های سانتورینی، تبلور آشپزی یونانی

به گزارش تا بینهایت، سانتورینی یکی از زیباترین جزایر یونان، به خاطر معماری بی نظیر، چشم اندازهای ساحلی زیبا و آشپزی فوق العاده اش در سراسر جهان مشهور است. در رستوران های سانتورینی می توانید برترین و لذیذترین غذاهای یونانی را نوش جان کنید.

تور یونان ارزان: برترین رستوران های سانتورینی، تبلور آشپزی یونانی

سفر با تور یونان ارزان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

سانتورینی، یکی از شگفت انگیزترین جزایر در اروپا و یکی از زیباترین مقصدهای گردشگری در تور یونان است. معماری سنتی این جزیره، سواحل نفس گیر و آشپزی بی نظیر یونانی با عطرها و طعم های فوق العاده، باعث می شوند که سانتورینی یک مقصد گردشگری فوق العاده و ایده آل باشد.

در ادامه، تعدادی از بهترین و مهم ترین رستوران های سانتورینی را معرفی می کنیم که در تور سانتورینی می توانید در این رستوران ها از غذای عالی، فضای فوق العاده و برنامه های فرهنگی متنوع لذت ببرید. از غذاخوری های سنتی گرفته تا رستوران های ساحلی مدرن، این جزیره یونان فرصت های زیادی برای غذا خوردن دارد.

رستوران آرگو (Argo)

رستوران آرگو یکی از بهترین رستوران های سانتورینی است که بارها جوایز مختلفی را از آن خود نموده است و در لیست بهترین رستوران های این منطقه همیشه نام رستوران آرگو دیده می گردد. این رستوران با یک فضای روباز بزرگ، چشم اندازهای زیبایی از منطقه ها اطراف را به نمایش می گذارد و مکانی عالی برای خوردن یک وعده غذا در غروب آفتاب است.

اگر از دوستداران محیط زیست هستید و در تک تک لحظات سفر، به محیط زیست اهمیت می دهید، این رستوران برای شما مناسب است؛ چون کاملا دوستدار طبیعت است. در منوی رستوران، انواع غذاهای لذیذ یونانی و بهترین غذاهای بین المللی پیدا می گردد. این غذاهای لذیذ را با مواد تازه و محصولات محلی تهیه می نمایند. در رستوران آرگو می توانید غذاهایی از چهار گوشه جهان را نوش جان کنید.

رستوران سلن (Selene)

رستوران سلن (Selene) در سال 1968 شروع به کار نموده است. رستورانی مدرن و مجذوب کننده که همیشه به شعار و ماموریت اصلی خود پایبند بوده است: اینکه از مواد و محصولات محلی و دستورهای اصیل استفاده کند تا از این طریق، مهمانان رستوران بتوانند فرهنگ غذایی سانتورینی را از نزدیک لمس نمایند و اصیل ترین غذاها را نوش جان نمایند.

علاوه بر این، این رستوران کلاس های آشپزی نیز برگزار می نماید و موقعیت جغرافیایی فوق العاده ای در نزدیکی یکی از جاذبه های مهم سانتورینی دارد. در این رستوران می توانید از امتحان کردن سینی های مزه و غذاهای اصیل یونانی لذت ببرید. منوی رستوران بسیار متنوع است و غذاهای ویژه ای دارد که در بین آن ها، غذای دریایی هم پیدا می گردد.

رستوران Aktaion Taverna

رستوران Aktaion Taverna بیش از 90 سال پیش افتتاح شده است. این غذاخوری سنتی یونانی، شاهد حدود یک قرن از تاریخ و تغییرات سانتورینی است. امروزه این رستوران به وسیله نسل سوم از پایه گذاران آن اداره می گردد و منبعی عالی برای لذت بردن از فرهنگ غذایی سانتورینی است.

این رستوران موقعیت جغرافیایی فوق العاده ای دارد و در یکی از زیباترین روستاهای نزدیک مرکز سانتورینی واقع شده است. در این رستوران، با بهترین غذاهای محلی از مهمانان پذیرایی می گردد؛ غذاهایی که هر کدام شبیه یک اثر هنری مجذوب کننده هستند. منوی رستوران بر اساس مواد غذایی محلی موجود ارائه می گردد و غذاهای ویژه ای دارد. مثلا پای کدو، ماهی مارینه شده با سس سیر، میگوی مارینه شده با پستوی ریحان.

رستوران 1800

رستوران 1800 در یک خانه قدیمی واقع شده است و برای کسانی مناسب است که دوست دارند حال وهوای نوستالژیک سانتورینی را تجربه نمایند. این رستوران، ظاهر قدیمی خود را حفظ نموده و وسایل آن هنوز همان وسایل قدیمی چوبی است. غذا خوردن در این رستوران، مانند سفر در زمان، تجربه ای متفاوت و بی نظیر است.

این رستوران محبوب ترین رستوران در منطقه Oia، یک روستای کوچک و تاریخی در سواحل شمالی جزیره است و منوی آن شامل بهترین غذاهای مدیترانه ای است. از تراس بام این رستوران، چشم اندازهای فوق العاده ای از دریای اژه قابل مشاهده است. در منوی رستوران به غیر از غذاهای لذیذ، نوشیدنی های محلی نیز وجود دارد.

رستوران Sunset by Paraskevas

رستوران Sunset by Paraskevas سابقه ای بیش از 30 سال دارد. زمانی که مواد غذایی اولیه مورد احتیاج رستوران به وسیله احشام حمل و نقل می شد. این رستوران مقصدی عالی برای کسانی است که به روستای Oia سر می زنند. این رستوران به وسیله یک ماهیگیر و همسرش پایه گذاری شده است و یک رستوران سنتی یونانی است. آن را بیش از هر چیز به خاطر غذاهای تازه اش می شناسند که با بهترین و تازه ترین مواد تهیه می شوند. این مواد اولیه را صاحب رستوران با نهایت دقت از بازارهای محلی خریداری می نماید. این رستوران در یک بندر زیبا واقع شده و موقعیت جفرافیایی خوبی دارد. مهمانان رستوران علاوه بر خوردن غذای لذیذ و باکیفیت، از تماشای چشم انداز ها زیبا به خصوص در غروب آفتاب، لذت می برند. غذای ویژه رستوران، پاستای لابستر مخصوص است.

رستوران Atlantis Island

رستوران Atlantis Island برای کسانی مناسب است که دوست دارند در رستورانی با خدمات فوق العاده، غذای عالی و چشم اندازهای بی نظیر غذا بخورند. این رستوران در یکی از زیباترین سواحل سانتورینی واقع شده است و حین غذا خوردن می توانید از چشم انداز زیبا و آبی دریا لذت ببرند. برای تهیه غذاهای این رستوران از بهترین مواد و محصولات محلی استفاده می گردد. تمرکز اصلی رستوران بر ارائه غذاهای مدیترانه ای است و منوی آن دائما تغییر می نماید.

رستوران Ginger Sushi

رستوران Ginger Sushi یکی از اولین رستوران های سانتورینی است که سوشی سرو می نماید. این رستوران در سال 2008 افتتاح شد و آن را بیش از هر چیز به خاطر غذاهای تازه، خلاقیت در تلفیق و طبخ غذاها و سرویس دهی عالی می شناسند. این رستوران بهترین جای شهر برای خوردن غذاهای ژاپنی است. اگر ماجراجویی های غذایی را دوست دارید، حتما غذا خوردن در این رستوران را امتحان کنید.

رستوران Krinaki Taverna

رستوران Krinaki Taverna، در روستایی آرام به نام فینیکیا واقع شده است و یک رستوران سنتی یونانی است. این رستوران فقط از مواد و محصولات غذایی محلی برای تهیه غذاها استفاده می نماید و منویی دارد که مورد توجه دوستداران غذاهای گیاهی واقع شده است. بادمجان کبابی با گوجه و پنیر، املت های متنوع، قارچ سرخ شده و فریتر گوجه فرنگی از جمله غذاهایی است که در منوی رستوران خواهید دید.

در ضمن این رستوران به غیر از غذاهای گیاهی، منویی عالی و متنوع از غذاهای گوشتی هم ارائه می نماید. برای انواع غذاها، نوشیدنی های محلی نیز وجود دارد و رویدادهای فرهنگی مختلفی مثل شعرخوانی یا نمایشگاه های هنری در آن برپا می گردد.

رستوران Aegialos

رستوران Aegialos جزو بهترین رستوران های فرهنگی سانتورینی است و در ساحلی زیبا واقع شده است. این رستوران در نزدیکی فیرا واقع شده است و به وسیله ماشین، راه آبی یا پای پیاده قابل دسترسی است. طراحی این رستوران با استفاده از المان های دریایی مثلا قایق و تور ماهیگیری اجرا شده است. این رستوران ساحلی کوچک از مهمانان خود با بهترین غذاهای اصیل پذیرایی می نماید. رستوران Aegialos بین گردشگران بسیار محبوب است و غذاهای سنتی را با بهترین و تازه ترین مواد غذایی محلی تهیه می نماید. انواع غذاهای دریایی و ماهی نیز در منوی رستوران دیده می گردد.

رستوران نیچتری (Nichteri)

رستوران نیتری (Nichteri) را به عنوان یکی از بهترین رستوران های سنتی سانتورینی می شناسند. در این رستوران، بهترین غذاهای اصیل جزیره برای مهمانان سرو می گردد. سرآشپز رستوران، اهل سانتورینی است و به خوبی عطر و طعم غذاهای اصیل یونانی را می شناسد. البته این سرآشپز در سراسر جهان به معروفیت رسیده است و در رقابت های بین المللی شرکت می نماید.

در منوی رستوران، مجموعه ای از غذاهای لذیذ یونانی سرو می گردد. از مارمالاد لیمو و پنیر سنتی Kefalotyri گرفته تا حلزون بخارپز و دسرهای تهیه شده با عسل.

بهترین رستوران های گیاهی در سانتورینی

سانتورینی یک از محبوب ترین مقصدهای گردشگری در جهان است. چشم اندازهای زیبا، ویلاهای مجذوب کننده و سواحل بی نظیر آن باعث می گردد که همه گردشگران راضی و شاد از سانتورینی به خانه برگردند. یکی از دلایل مجذوب کنندهیت سانتورینی برای گردشگران، آشپزی خاص منطقه و تنوع غذاها است. گرچه بسیاری از غذاهای اصیل یونانی با گوشت و ماهی تهیه می شوند؛ ولی تعداد غذاهای گیاهی یونانی نیز بسیار قابل توجه است. در بیشتر رستوران های سنتی سانتورینی می توانید غذاهای گیاهی پیدا کنید ولی تمرکز رستوران هایی که در ادامه معرفی می کنیم، بیشتر بر ارائه غذاهای گیاهی است.

فلافل لند (FalafeLand)

فلافل لند یک غذاخوری گیاهی است که در نزدیکی میدان اصلی فیرا واقع شده است و همان طور که از نام آن تعیین است، فلافل های بی نظیری را می توانید از اینجا تهیه کنید؛ البته غیر از فلافل، همه غذاهایی که در فلافل لند سرو می شوند، گیاهی هستند، به غیر از سس ماست. مثلا حموص یکی از غذاهای محبوب این رستوران است که بسیار لذیذ و پرطرفدار است. منوی رستوران قیمت های بسیار معقول و مناسبی دارد. در این غذاخوری می توانید غذاهای حاضری لذیذی بخورید و البته یک غذاخوری لوکس نیست.

هر روز از ساعت 11 صبح تا 11 و نیم شب می توانید به فلافل لند سر بزنید.

رستوران ترنکیلو Tranquilo

رستوران ترنکیلو (Tranquilo) در محیطی آرام و دنج، غذاهای گیاهی سرو می نماید. در منوی رستوران، غذاهای بین المللی دیده می گردد و تعدادی غذای یونانی و برگرهای گیاهی دارد. حال وهوای رستوران بسیار مجذوب کننده و راحت است و غیر از غذا، انواع نوشیدنی های لذیذ تهیه شده از شیر سویا دارد.

هر روز از 9 و نیم صبح تا 2 بامداد می توانید در این رستوران غذا بخورید. این رستوران برای وعده های صبحانه، ناهار، شام و... در خدمت مهمانان است.

رستوران هندی جیپور پلیس (Jaipur Palace)

رستوران هندی جیپور پلیس، غذاهایی معطر و لذیذ سرو می نماید. این رستوران البته اختصاصا رستوران غذاهای گیاهی نیست ولی غذاهای گیاهی زیادی در منوی آن پیدا می گردد. سمبوسه های گیاهی، انواع سوپ و سالاد را می توانید در این رستوران نوش جان کنید.

هر روز از ساعت 12 و نیم ظهر تا 12 شب، می توانید به این رستوران سر بزنید. رستوران جیپور پلیس، برای وعده ناهار و شام، آماده پذیرایی از مهمانان است.

رستوران کیپریدا (Kyprida)

رستوران کیپریدا (Kyprida) غذاهای سنتی قبرسی سرو می نماید و البته در منوی آن ترکیبی از غذاهای یونانی و خاورمیانه ای هم پیدا می گردد. رستوران Kyprida یک غذاخوری سنتی مجذوب کننده است که در موقعیت جغرافیایی خوبی واقع شده است. در منوی رستوران، هم غذاهای گیاهی و هم غذاهای غیرگیاهی پیدا می گردد.

برای تهیه این غذاها از تازه ترین مواد غذایی استفاده می گردد و منوی رستوران به غیر از غذا، بخشی مختص نوشیدنی دارد. چهارشنبه ها در این رستوران می توانید از موسیقی زنده لذت ببرید که تجربه غذا خوردن در این رستوران را به یادماندنی تر می نماید.

این رستوران هر روز از 12 ظهر تا 12 شب فعالیت می نماید و برای وعده های ناهار و شام آماده پذیرایی از مهمانان است.

رستوران کارما (Karma)

رستوران کارما در یک خیابان مخصوص عابر پیاده واقع شده است و از شلوغی و ازدحام زندگی شهری، کمی دورتر است. این رستوران کوچک و زیبا، محوطه ای سرسبز و مجذوب کننده دارد و محیط آن آرام و دلپذیر است. منوی رستوران، غذاهایی لذیذ دارد که شامل انواع سوپ، سالاد، فریتر، چند نوع غذای اصلی مثل پاستای سیر، کباب های گیاهی و گوجه فرنگی شکم پر دارد. منوی نوشیدنی های رستوران هم بسیار متنوع است.

هر روز از یک و نیم ظهر تا 11 و نیم شب می توانید در این رستوران غذا بخورید. این رستوران برای وعده های ناهار و شام آماده پذیرایی از مهمانان است.

منبع: کجارو / theculturetrip.com / theculturetrip.com
انتشار: 8 بهمن 1400 بروزرسانی: 8 بهمن 1400 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1927

به "تور یونان ارزان: برترین رستوران های سانتورینی، تبلور آشپزی یونانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور یونان ارزان: برترین رستوران های سانتورینی، تبلور آشپزی یونانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید