حناچی: تهران را 42 درصد ارزان تر اداره کردیم

به گزارش تا بینهایت، تهران (پانا) - شهردار تهران با اشاره به تغییرات اساسی در هزینه کرد برای اداره شهر گفت به قیمت ثابت منابع اقتصادی در اختیار، در این دوره 42 درصد شهر ارزان تر اداره شد.

حناچی: تهران را 42 درصد ارزان تر اداره کردیم

به گزارش سایت شهر، پیروز حناچی، شهردار تهران در مراسم افتتاح و بهره برداری از ایستگاه های شهرک آزمایش و مدافعان سلامت در خطوط 6 و 7 متروی تهران که امروز پنجشنبه 27 خرداد با حضور ویدئو کنفرانسی رییس جمهور برگزار گردید، گفت: ایستگاه مدافعان سلامت، از خط 7 متروی تهران است، خطی که دارای 27 ایستگاه بوده و از استادیوم تختی تا میدان کتابی کشیده شده است.

او ادامه داد: این خط جنوب شرق تهران را به شمال غرب تهران متصل می نماید که تا به امروز 22 ایستگاه از آن افتتاح شده و به بهره برداری رسیده است.

شهردار تهران اضافه نمود: ایستکاه افتتاح شده(مدافعان سلامت) در مجاورت بیمارستان امام خمینی (ره) به نام مدافعان سلامت به پاس قدردانی از زحمات این عزیزان در دوران شیوع ویروس کرونا نامگذاری شده است.

حناچی ادامه داد: نه تنها زحمات دولت در این دوره مورد تظلم نهاده شده بلکه در شرایط تحریم و کرونا زحمات مدیریت های شهری در کلان شهرها و شهرداری ها نیز نادیده گرفته شده است و این نهاد نیز مظلوم واقع شده است.

شهردار تهران با اشاره به کوشش های دولت برای پرکردن گپ و شکاف موجود در کلان شهرها که در گذشته مغفول واقع می شد، گفت: رعایت سقف جمعیتی و حفاظت از باغات و فضای سبز در این دوره مورد رعایت نهاده شد و ضوابط این موضوع تصویب شد.

او ادامه داد: لایحه منابع اقتصادی پایدار توسط دولت تهیه و پس از تصویب و ابلاغ در شهرداری به اجرا درآمده است.

حناچی اضافه نمود: افزایش یک درصدی از سهم اقتصادیات به عنوان اقتصادیات محلی برای شهرداری ها از یادگاری های این دولت است همچنین اختصاص اوراق مشارکت و حداکثر مشاعی برای بحث حمل و نقل در این دوره و بخش عمده ای از تامین آن توسط دولت از دیگر مواردی است که باید به آن اشاره نمود.

او شرح داد: سهم بودجه حمل و نقل عمومی در این دوره از 71 صدم درصد به 3.7 درصد افزایش پیدا نموده و خریداری تجهیزات آتش نشانی جزو اهداف این دوره بود.

حناچی اضافه نمود: در دو هفته گذشته در یک مانور بزرگ این تجربه را داشتیم که از این تجهیزات خریداری شده برای سازمان آتش نشانی شهر تهران استفاده کنیم. حادثه پالایشگاه تهران می توانست به فاجعه ای تبدیل گردد اما خوشختانه با ورود به موقع کنترل شد.

شهردار تهران مطرح کرد: ایجاد انضباط اقتصادی و حذف تبصره های غیرشفاف بودجه با دستورالعمل وزارت کشور اجرا و به عنوان نقطه عطف در شفاف سازی نظام مدیریت کشور ثبت خواهد شد.

او اضافه نمود: کوشش برای کاهش نیروی انسانی شهرداری و کشف بزرگترین پرونده فساد و زمین خواری در این دوره مورد توجه نهاده شد.

حناچی یادآور شد: در حوزه ارتقای تاب آوری شهری و ایمنی با سرمایه گذاری به ویژه در بخش مقابله با سیل اقدامات ارزشمندی انجام شد که مانع از خسارات سیل به شهر شد.

او تاکید نمود: به قیمت ثابت منابع اقتصادی در اختیار، در این دوره 42 درصد شهر را ارزانتر اداره کردیم و در موضوع مناسب سازی فضاهای عمومی با نصب 30 درصد پله های برقی و 26 درصد از آسانسورهای مترو عملکرد درخوری داشتیم.

شهردار تهران گفت: همچنین 170 میدان میوه، 578 بوستان و 261 کیلومتر پیاده رو در این دوره مورد مناسب سازی نهاده شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 تیر 1400 بروزرسانی: 18 تیر 1400 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1685

به "حناچی: تهران را 42 درصد ارزان تر اداره کردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حناچی: تهران را 42 درصد ارزان تر اداره کردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید