خط فقر در پایتخت 4.5 میلیون تومان است

به گزارش تا بینهایت، استاندار تهران با اشاره به لزوم توجه به زنان سرپرست خانوار در شرایط اقتصادی امروز خط فقر را در پایتخت 4.5 میلیون تومان بیان کرد.

خط فقر در پایتخت 4.5 میلیون تومان است

به گزارش تا بینهایت از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در نشست فرمانداران و مشاورین امور بانوان و خانواده استان تهران با معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ضمن تقدیر از اقدامات اجرا شده در این حوزه توسط فرمانداران و مشاورین امور بانوان آنها گفت: اقدامات بسیار خوبی اجرا شده و این حوزه با جدیت توسط مشاورین امور بانون در حرکتی رو به جلو قرار گرفته است. ما خط فقر ملی را نباید نگاه کنیم بلکه باید برش استانی آن را مد نظر قرار دهیم که به این ترتیب در تهران خط فقر 4.5 میلیون تومان خواهد بود و در این میان زنان سرپرست خانوار نیازمند توجه و کمک ویژه هستند.

وی افزود: البته همه این زنان نیازمند کمک نیستند و افرادی که در سه دهک پایین جامعه قرار دارند یعنی از 8 میلیون و 310 هزار خانواری که در سه دهک پایین جامعه قرار دارند دو میلیون و 379 هزار و 851 خانوار یعنی معادل 29 درصد آنها زنان سرپرست خانوار هستند. همچنین 191 هزار و 149 خانوار در تهران زن سرپرست خانوار هستند که در سه دهک پایین خانوار قرار گرفتند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر اینکه در سال 97، 48 میلیارد تومان برای مشاغل خانگی در استان تهران اعتبار اختصاص داده شد، افزود: این رقم در سال 98 به هفت میلیارد تومان کاهش پیدا کرد که این موضوع به سازمان برنامه و بودجه نیز منعکس شد.

وی خطاب به فرمانداران با تاکید بر لزوم جدیت و پیگیری مسایل در حوزه زنان سرپرست خانوار افزود: مهمترین و اثربخش ترین اقدام در حوزه تقویت بنیان خانواده، کمک به اشتغال و معیشت خانواده است که باید همگی برای ارتقای آن گام های موثری برداریم.

استاندار تهران در حاشیه این نشست و در جمع تا بینهایت نیز گفت: جلسه امروز با هدف توانمندسازی و ارتقای منزلت بانوان به ویژه در حوزه اشتغال و معیشت برگزار گشت که در آن گزارشی در مورد شرایط معیشتی و تاب آوری و همچنین مشاغل خانگی توسط فرمانداران در استان تهران ارائه شد.

وی افزود: از 1660 تعهد اشتغالی که در استان تهران در این حوزه وجود داشت 1250 شغل به بازار کار اضافه کرده شده و امروز تفاهم نامه ای در جهت تاب آوری و توان افزایی در محله های آسیب پذیر شهرستان های استان تهران با معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری امضا شد تا به این ترتیب 168 محله آسیب پذیر شناسایی شده در شهرستان های استان تهران که در جهت توان افزایی گام بردارد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1070

به "خط فقر در پایتخت 4.5 میلیون تومان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خط فقر در پایتخت 4.5 میلیون تومان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید