دو خدمت به ترویج فعالیت های دانش بنیانی شتاب داد

به گزارش تا بینهایت، رواج فعالیت های اکوسیستم فناوری و نوآوری به افزایش فراوری، مستندسازی و اطلاع رسانی این فعالیت ها در عرصه های مختلف منجر می گردد.

دو خدمت به ترویج فعالیت های دانش بنیانی شتاب داد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، رواج فعالیت های اکوسیستم فناوری و نوآوری به افزایش فراوری، مستندسازی و اطلاع رسانی این فعالیت ها در عرصه های مختلف منجر می گردد. به همین علت همواره ترویج فعالیت ها در همه عرصه ها به عنوان یکی از برترین راه کارهای معرفی کوشش ها و دستاوردها محسوب می گردد. اکوسیستم فناوری و نوآوری هم به عنوان زیرساختی برای توسعه فعالیت های دانش محور و فناورانه به معرفی و نمایش نیازها و محصولات خود دارد. این اتفاق با ارائه 2 خدمت ترویجی محقق شده است.

کاری که به وسیله مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام می گردد و توانسته راستا ترویج این فعالیت ها و محصولات در جامعه را هموار کند. 2 خدمت در نظر گرفتن امتیاز اضافه پخش تشویقی آگهی های صدا وسیما و حمایت از ترویج شرکت های دانش بنیان در رسانه ها برای این کار تعریف شده است.

1. امتیاز اضافه پخش تشویقی آگهی های صدا وسیما

بر اساس پیگیری های معاونت علمی و فناوری رییس جمهور و با همکاری سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، اضافه پخش تشویقی آگهی های صداوسیما برای تبلیغات صرفا کالاها و خدمات دانش بنیان اجرایی می گردد.

بر اساس ضوابط ابلاغی سازمان صدا و سیما، شرکت های دانش بنیان برای تبلیغات در رسانه های رادیو و تلویزیون سراسری، رادیو و تلویزیون شبکه های استانی، شبکه های برون مرزی، برنامه های مشارکتی و روزنامه جام جم مشمول استفاده از اضافه پخش تشویقی (تخفیف) می شوند.

بر اساس ماده 8 ضوابط ابلاغی سال 1399، محصولات دانش بنیان با معرفی معاونت علمی و فناوری رییس جمهور، از (200) درصد اضافه پخش تشویقی برخوردار می شوند.

2. ترویج شرکت های دانش بنیان در رسانه ها

با پیگیری ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق و همکاری صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران، تسهیلات رسانه ای تشویقی برای شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته شده است. بر اساس این تسهیلات، فعالیتهای برتر دانش بنیان، در قالب های متنوع (نظیر خبر، گزارش خبری، برنامه های ترویجی و...) در رسانه ها به ویژه شبکه های صداوسیما اطلاع رسانی و ترویج می گردد و شرکت های دانش بنیان می توانند متناسب با حوزه کاری و اندازه فعالیتشان، در این برنامه ها شرکت نمایند.

شرکت هایی می توانند از این تسهیلات استفاده نمایند که به کاهش وابستگی کشور به واردات در حوزه های محصولات و فناوری های دانش بنیان یاری نمایند. فراوری با کیفیت داشته باشند و ایجاد فرصت های شغلی مناسب برای جوانان تحصیلکرده و نخبگان علمی نمایند.

بعلاوه از دیگر معیارهای مدنظر برای شرکت ها شامل صادرات محصولات دانش بنیان، برطرف چالش ها و مسائل صنایع و فعالیتهای فراوریی کشور و ایجاد ارزش افزوده بالا مبتنی بر فناوری و نوآوری و جلوگیری از خام فروشی می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 خرداد 1401 بروزرسانی: 28 خرداد 1401 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 2057

به "دو خدمت به ترویج فعالیت های دانش بنیانی شتاب داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو خدمت به ترویج فعالیت های دانش بنیانی شتاب داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید