شهردار منطقه 6 درباره حادثه پارک لاله عذرخواهی کرد ، بازداشت مظنونان مرگ نوجوان 14 ساله

به گزارش تا بینهایت، شهردار منطقه 6 تهران از پیگرد و بازداشت مظنونان حادثه پارک لاله اطلاع داد و گفت: پس از حادثه مرگ یک نوجوان 14 ساله در بر اثر برق گرفتگی، ناظر، مدیر و پیمانکارانی که در گذشته و حال، در پارک لاله فعالیت می کردند با هماهنگی پلیس و مراجع قضایی بازداشت شدند.

شهردار منطقه 6 درباره حادثه پارک لاله عذرخواهی کرد ، بازداشت مظنونان مرگ نوجوان 14 ساله

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، تورج فرهادی ضمن تشریح ابعاد حادثه شنبه شب پارک لاله که منجر به مرگ نوجوان 14 ساله شد، ضمن ابراز تأسف و عذرخواهی بابت بروز این حادثه، اظهار کرد: من به سهم خودم ضمن تسلیت مجدد به این خانواده داغ دیده و عذرخواهی از شهروندان تهرانی بابت وقوع این حادثه تلخ از همان لحظات اولیه حادثه با تشکیل کمیته ای پیگیری خود را برای آنالیز چرایی این حادثه شروع کردیم.

  • مجله بوستان های تهران

فرهادی افزود: ضمن هماهنگی با پلیس و مراجع قضایی، تمامی افرادی که در پارک لاله فعالیت می کردند اعم از ناظر و مدیر و پیمانکارانی که در گذشته و حال در پارک کار می کردند از صبح یکشنبه مورد پیگرد، احضار و بازداشت قرار گرفتند.

شهردار منطقه 6 تهران ادامه داد: این موضوع باید تعیین تکلیف گردد و گروه فنی، کارشناسان اداره برق و کارشناسان رسمی دادگستری که از طرف مرجع قضایی تعیین شدند آنالیز فنی خود را در مورد تشخیص نهایی علت حادثه شروع کردند.

وی توضیح داد: کمیته ای که در منطقه تشکیل شده نیز تمام پرونده ها و گزارش اقدامات پیمانکارانی را که در این زمینه فعالیت نموده اند را احصا و به مراجع قضایی تحویل خواهد داد تا آخرین نظر از مرجع قضایی گرفته شده و کسانی که در این زمینه قصور داشتند، شناسایی شوند؛ کوتاهی و قصوری که در نصب اتصالات و کارهایی که برای پایه چراغ ها اجرا شده، باعث رخ دادن این اتفاق شده است.

فرهادی درباره اثبات تخلف احتمالی در این زمینه گفت: حتماً با کسانی که در این زمینه نقش داشتند برخور قانونی انجام خواهد شد.

وی تأکید کرد: به طور حتم ما همچنین مراجع قضایی از این موضوع نخواهیم گذشت و کوشش می گردد که دیگر چنین اتفاقاتی تکرار نگردد؛ بر همین اساس از روز گذشته به طور جدی در تمام پارک ها، نظارت ها چندین برابر شده تا این قضیه دیگر تکرار نگردد و خیال شهروندان در فضای امنی مثل پارک از همه چیز راحت باشد.

فرهادی در پاسخ به این پرسش که چرا پایه چراغ ها داخل آب هستند و ممکن است سیم داخل آب لخت و برق گرفتگی ایجاد گردد، گفت: اینکه ما بخواهیم کابل برق را از داخل آب و با استفاده از پوشَن مناسب عبور دهیم، اتفاقی است که در تمام جهان در دستگاه های مختلف تفریحی گردشگری صنعتی، دریایی، نظامی و غیرنظامی انجام می گردد و آب و جریان انتقال برق در کنار هم هستند اما مهم این است که پیمانکار و ناظر مربوطه، دقت نظر کافی را در اجرای این مسئله نداشتند که متأسفانه منجر به بروز این حادثه تلخ شد و در این زمینه هم نظر قطعی را باید کارشناسان امر بدهند اما نکته مهم اینجاست که مسئله عبور کابل از داخل آب با علم امروز قابلیت حل دارد به شرط اینکه کارشناسان و کسانی که متخصص اجرای کار هستند در اجرای آن دقت کافی داشته باشند و نظارت دقیقی روی آن انجام گردد.

وی گفت: حتماً کوشش می گردد که این اتفاق بار دیگر برای مردم نیفتد و از همه مردم و این خانواده محترم ضمن عرض تسلیت، عذرخواهی جدی دارم و امیدوارم که این مسئله تکرار نگردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1153

به "شهردار منطقه 6 درباره حادثه پارک لاله عذرخواهی کرد ، بازداشت مظنونان مرگ نوجوان 14 ساله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهردار منطقه 6 درباره حادثه پارک لاله عذرخواهی کرد ، بازداشت مظنونان مرگ نوجوان 14 ساله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید