ظریف: تورمِ بعد برجام و زمان تحریم ها را مقایسه کنید ، آمریکا مانع پرداخت بدهی ایران به سازمان ملل شد

به گزارش تا بینهایت، وزیر امور خارجه، بدهی را تنها دلیل تعلیق رای ایران در سازمان ملل بیان نمود و گفت: دولت منبعی را برای پرداخت بدهی ایران به سازمان ملل را تعیین کرده بود اما آمریکا مانع پرداخت آن شد.

ظریف: تورمِ بعد برجام و زمان تحریم ها را مقایسه کنید ، آمریکا مانع پرداخت بدهی ایران به سازمان ملل شد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، محمد جواد ظریف درباره برخی اظهارات مبنی بر اینکه که مسائل اقتصادی ربطی به برجام ندارد و باید اقتصاد مقاومتی را پیگیری کنیم، گفت: برای بررسی این مساله بیاییم ببینیم وضع تورم کشور بعد از برجام که آن هم به طور کامل اجرا نمی شد، چگونه بود. بعد آن دو سال را با وقتی که ترامپ تحریم ها را اجرا کرد مقایسه کنید.

وزیر امور خارجه ادامه داد: باید اصول اقتصاد مقاومتی را اجرا کنیم و حتما داشتن این وزنه ها بر پایه اقتصاد کشور و اینکه بتوانیم اقتصاد را بهتر پیش ببریم، کمک می کند.

ظریف درباره تعلیق حق رای جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل به دلیل بدهی، اظهار کرد: باید 16 میلیون دلار برای حق رای و کاهش بدهی به سازمان ملل پرداخت می کردیم. دولت این پول را تخصیص داد و منبع آن را از محل پولهای جمهوری اسلامی در کره جنوبی مشخص کرد اما آمریکا مانع پرداخت پول به حساب سازمان ملل شد.

وی درباره منابع و مبالغ پولهای بلوکه شده ایران در کره جنوبی، گفت: این مسوولیت وزارت خارجه نیست و من اطلاعی از آن ندارم. مسوولیت وزارت امور خارجه تسهیل کار بانک مرکزی و سایر دستگاه ها است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1438

به "ظریف: تورمِ بعد برجام و زمان تحریم ها را مقایسه کنید ، آمریکا مانع پرداخت بدهی ایران به سازمان ملل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: تورمِ بعد برجام و زمان تحریم ها را مقایسه کنید ، آمریکا مانع پرداخت بدهی ایران به سازمان ملل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید