قیام 15 خرداد، تکیه گاهی جز مردم رنج دیده و مظلوم ایران نداشت

به گزارش تا بینهایت، تهران (پانا) - وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی در پیامی به مناسبت یوم الله 15 خرداد این روز را نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی دانست که سه عنصر اسلام، امام خمینی (ره) و مردم، اصل تفکیک ناپذیر آن بودند.

قیام 15 خرداد، تکیه گاهی جز مردم رنج دیده و مظلوم ایران نداشت

به گزارش ایرنا، محمد شریعتمداری در پیغامی به مناسبت 15 خرداد با اشاره به اینکه نیمه خرداد یادآور شروع قیام ملتی مومن و انقلابی است که با لبیک به رهبری حکیم و فرزانه، خیزش ظلم ستیزانه و اسلام خواهانه را رقم زدند و الگویی بی نظیر را در برابر استبداد حاکم ترسیم کردند، اضافه نمود: بی تردید قیام 15 خرداد نقطه عطفی در تاریخ و مبدا انقلاب اسلامی بود و سه عنصر اسلام، امام خمینی (ره) و مردم، اصل تفکیک ناپذیر آن بودند.

وی در این پیغام تاکید نمود: این نهضت به هیچ قشر خاصی تعلق نداشت و قیامی مردمی بود و تکیه گاهی جز مردم رنج دیده و مظلوم ایران نداشت، اما آنچه همه اقشار را به میدان مبارزه کشاند و آنها را به هم پیوند داد، اسلام بود. همه اقشار در برپایی آن سهیم شدند. از همین رو بود که امام خمینی (ره) نیز در این باره تاکید نمود : قیام پانزده خرداد، اسطوره قدرت ستم شاهی را در هم شکست و افسانه ها و افسون ها را باطل کرد. شهادت جوانان رشید و زنان و مردان در آن روز، سدّ بزرگ قدرت شیطانی را از بنیان سست کرد. خون سلحشوران کوخ نشین، کاخ های ستم را در هم کوبید. ملّت بزرگ الشأن با قیام و نثار خون فرزندان عزیز خویش، راه قیام را برای نسل های آینده گشود و ناشدنی ها را شدنی کرد.

شریعتمداری ادامه داد: در عین حال قیام پانزده خرداد حامل پیغام ارزشمندی هم برای ملت سرافراز ایران شد و آنان با تاسی از راه و فرایند حماسه آفرینان، به عنوان اسوه های ایثار و شهادت، درس جانبازی، فداکاری و پایداری را آموختند و نهضت اسلامی امام بر ضد طاغوت را تداوم بخشیدند و پایان طی سال های 42 تا 57 و در مبارزه ای بی امان و مقاومتی خستگی ناپذیر، پیروزی انقلاب اسلامی را رقم زدند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 تیر 1400 بروزرسانی: 6 تیر 1400 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1664

به "قیام 15 خرداد، تکیه گاهی جز مردم رنج دیده و مظلوم ایران نداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیام 15 خرداد، تکیه گاهی جز مردم رنج دیده و مظلوم ایران نداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید