محدودیت های شدید کرونایی در مرزها در حال اعمال است

به گزارش تا بینهایت، تهران (پانا) - دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا و مدیرکل امور مرزی وزارت کشور گفت محدودیت های شدید در مرزها، چه نوار مرزی و چه در مرزهای مجاز در حال اعمال است.

محدودیت های شدید کرونایی در مرزها در حال اعمال است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، حسین قاسمی روز شنبه اضافه کرد: چند مساله در بحث کنترل مرزهای جنوب شرق برای مدیریت بیماری کرونا را باید مورد توجه قرار داد اول اینکه قبل از شیوع سویه هندی ویروس کرونا، بر اساس مصوبات شورای عالی امنیت ملی کنترل مرزها تشدید شده است. تردد از مرزهای مجاز که با گذرنامه انجام می شد، صرفاً به هفت گروه محدود شده تا اگر به مرز مراجعه کردند امکان تردد با رعایت پروتکل ها داشته باشند.

وی گفت: در خصوص خط مرزی هم ستاد کل ابلاغیه های لازم را صادر تا با استفاده از ظرفیت نیروهای نظامی ارتش، سپاه در کنار مرزبانی نسبت به تشدید اقدامات کنترلی در نوار مرزی اقدام نموده اند فرایند دستگیری های اتباع غیر مجاز نشان می دهد که با موفقیت این ماموریت انجام شد.

قاسمی خاطر نشان کرد: مساله بعدی شیوع سویه هندی بیماری است که بلافاصله پس از اعلام این موضوع، تردد از هند و پاکستان ممنوع و با ابلاغ قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا به وزارت راه و شهرسازی و نیروی انتظامی مسدود شد. بنابراین آن چیزی که مطرح می نمایند که وزارت کشور مرز را رها نموده است خلاف واقعیات و اقدامات صورت گرفته است.

دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا تاکید نمود: مساله بعدی این است که وزارت بهداشت هر ماه بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی کشورهایی را که ممنوعیت تردد از آنها به صورت مستقیم و غیرمستقیم وجود دارد، اعلام می نماید. بر این اساس کشورها به سه گروه تقسیم شده و متناسب با شرایط هر گروه تصمیم گیری می گردد بنابراین همچنان محدودیت های شدید در مرزها چه نوار مرزی چه مرزهای مجاز وجود دارد و در حال اعمال است.

مدیر کل امور مرزی وزارت کشور در ادامه به مساله تحولات سیاسی افغانستان اشاره نمود و گفت: برای این موضوع هم از گذشته کمیته ویژه تشکیل شده تا به صورت مستمر و ماهانه شرایط افغانستان را رصد و با هماهنگی که با استان های خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان وجود دارد، پیش بینی های لازم در نوار مرزی به عمل آمده است.

وی اضافه کرد: بعلاوه هماهنگی های لازم انجام، ترتیبات مقتضی از سوی وزیر محترم کشور ابلاغ و برای مدیریت منسجم مسائل مربوط به ابعاد سیاسی، مالی، بین المللی و امنیتی گسیل احتمالی آوارگان، سازمان مدیریت بحران به اسم محور مدیریت این امر معین شده است.

قاسمی در خاتمه توضیح داد: سازمان مدیریت بحران هم با آمادگی کافی، جلسات هماهنگی را برگزار نموده و طرح مربوط به اسکان آوارگان احتمالی نهایی و به دستگاه ها ابلاغ شده است که بر اساس آن، اقدامات لازم صورت می پذیرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1730

به "محدودیت های شدید کرونایی در مرزها در حال اعمال است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محدودیت های شدید کرونایی در مرزها در حال اعمال است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید