نمایشگاه خال و خط شکسته با آثار سید علی فخاری افتتاح شد

به گزارش تا بینهایت، ایسنا/ براساس آخرین اخبار و گزارش های بدست آمده، نمایشگاه خال و خط شکسته با آثار سید علی فخاری افتتاح شد.

نمایشگاه خال و خط شکسته با آثار سید علی فخاری افتتاح شد

نمایشگاه خال و خط شکسته سید علی فخاری افتتاح شد. افتتاحیه این نمایشگاه با حضور جمعی از اساتید و هنرمندان برجسته شورای عالی انجمن خوشنویسان ایران و انجمن خوشنویسان قزوین و اساتید بنامی چون یدالله کابلی، ملک زاده، موسوی، پیله چی، عقیلی، نیرومند، حسین زاده، حمیدی و جمع زیادی از علاقمندان هنر خوشنویسی در فرهنگسرای نیاوران برگزار گردید.

در این نمایشگاه 80 اثر خوشنویسی شکسته نستعلیق به نمایش گذاشته شده است که بیشتر آثار از کاغذهای قدیمی، زرافشان منقوش به طلا و تذهیب با طلا و تعدادی از آثار هم بر روی کاغذهای آهار مهره و کاغذهای ابر و باد دست ساز با رنگ گیاهی نقش زده شده است.

سید علی فخاری توجه به خط نستعلیق را شرطی مهم برای پیشبرد و پیشرفت خط شکسته میداند و هنوز مشغول تمرین و ممارست در عرصه فضاهای تازه در خط شکسته است.

فخاری در این زمینه گفت اگر توفیقی در این راه بدست آورده است، آن را حاصل شناخت نسبی در حیطه هنرهای تجسمی میداند که به نقش ترکیب ها و کاربرد رنگ، خط و سطح توجه داشته است. هرچند که در عرصه هنر خوشنویسی به ویژه در خط نستعلیق برای کار و فعالیت هنرمندان این رشته عرصه ای بسیار گسترده است و برای دریافت نسبت های تازه و تناسبات تازه در ترکیب و تلفیق کلمات و حروف در یک تابلو و خلق آثار قابل ملاحظه جای کار بسیار مانده است.

این نمایشگاه تا 29 مرداد و در روزهای عادی از ساعت 10 تا 19 و روزهای تعطیل از ساعت 14 تا 19 در گالری شماره 1 فرهنگسرای نیاوران میزبان علاقمندان است.

آدرس: انتهای پاسداران، روبروی پارک نیاوران، فرهنگسرای نیاوران

شماره تلفن: 22299430

منبع: همگردی
انتشار: 23 مرداد 1402 بروزرسانی: 23 مرداد 1402 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 2269

به "نمایشگاه خال و خط شکسته با آثار سید علی فخاری افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه خال و خط شکسته با آثار سید علی فخاری افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید