نماینده مجلس عراق: آمریکا مانع خرید سامانه های هوایی از روسیه است

به گزارش تا بینهایت، عضو کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق گفت که آمریکا همچنان مانع دولت عراق برای خرید سامانه های دفاع هوایی ساخت روسیه است.

نماینده مجلس عراق: آمریکا مانع خرید سامانه های هوایی از روسیه است

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران علی الغانمی یکشنبه شب در تبادل نظر با پایگاه خبری المعلومه عراق توضیح داد: خرید سامانه های دفاع هوایی اس 300 روسیه برای پاسداری از حریم هوایی عراق مهم است، اما وتوی آمریکا همچنان مانع خرید آن از سوی دولت عراق است.

وی اضافه کرد: همه کشور ها برای حفظ و گسترش امنیت ملی خود سامانه های پیشرفته را خریداری نموده اند.

الغانمی توضیح داد: تمام مرز های عراق نه تنها کاملا امن نیستند بلکه برای ایمن سازی به روش های ابتدایی متکی هستند و خطر بزرگی از جانب مرز های شمالی و غربی وجود دارد.

عراق در شمال با ترکیه و در غرب با اردن و سوریه هم مرز است.

وی اضافه کرد: برای پاسداری از مرز ها احتیاج به این سامانه های پیشرفته است.

پیش از این محمد کریم نماینده ائتلاف الفتح در مجلس عراق نیز گفته بود: عراق قرار بود که با روسیه برای خرید سامانه های پدافند موشکی اس 300 و اس 400 قرارداد امضا کند، اما این طرف های آمریکایی بودند که در مقابل این رویکرد ایستادند.

وی اضافه نموده بود: آمریکا به صراحت برخورداری عراق از سامانه های پدافندی پیشرفته را رد می نماید.

کریم خاطرنشان نموده بود که: آمریکا نه تنها هیچ جایگزینی برای سامانه پدافند هوایی روسیه ارایه ننموده بلکه در مقابل خرید اس 300 و اس 400 مانع تراشی نموده است.

نیرو های اشغالگر آمریکایی در چند پایگاه در مناطق مختلف عراق مستقرند که بزرگترین پایگاه آن ها عین الاسد در استان الانبار واقع در غرب این کشور است.

آمریکایی ها همچنین شماری از نیرو های نظامی و سامانه های پدافندی را در سفارت خود در منطقه تحت تدابیر شدید امنیتی سبز در قلب بغداد مستقر نموده اند.

مجلس عراق با صدور مصوبه ای بر لزوم خروج نیرو های بیگانه از خاک این کشور تأکید نموده است.

محافل سیاسی و مجلسی عراق نیز بویژه بر لزوم اجرای مصوبه خروج نظامیان آمریکایی از سوی دولت عراق تاکید نموده و گفته اند که حاکمیت کامل عراق با خروج آخرین نظامی آمریکایی از کشورشان محقق خواهد شد، زیرا آمریکا ضمن حضور نظامی در عراق، از حریم هوایی و حاکمیت این کشور بنا برخواست خود بهره برداری می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1322

به "نماینده مجلس عراق: آمریکا مانع خرید سامانه های هوایی از روسیه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده مجلس عراق: آمریکا مانع خرید سامانه های هوایی از روسیه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید