همکاری شهرداری با یک شرکت مسافربر اینترنتی

به گزارش تا بینهایت، با انعقاد اولین قرارداد شهرداری با یکی از شرکت های ارائه دهنده خدمات هوشمند مسافر فعالیت تپ سی در تهران برابر قانون رسمیت یافت.

همکاری شهرداری با یک شرکت مسافربر اینترنتی

به گزارش گروه اجتماعی تا بینهایت، محسن پورسیدآقایی معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران پس از امضای این قرارداد با اشاره به ابلاغ رسمی دستورالعمل نظارت بر فعالیت ارائه دهندگان خدمات هوشمند مسافر از سوی وزیر کشور و وزیر صمت اظهار کرد: بر اساس این دستورالعمل، تاکسی های اینترنتی برای اولین بار ضوابط روشنی به لحاظ سن فرسودگی، میزان آلایندگی و ملاحظات ترافیکی خواهند داشت، به طوری که دوره تمدید معاینه فنی برای خودرو های پرتردد، مشابه خودرو های حمل ونقل عمومی خواهد بود و الزام رعایت سن فرسودگی نیز به تدریج و در طول چهار سال به وضعیت نظیر تاکسی ها خواهد رسید.

به گفته معاون شهردار تهران، علاوه بر شرایط عمومی راننده و خودرو همچون دارا بودن بیمه نامه شخص ثالث معتبر و همخوانی پلاک خودرو با استان محل خدمت، ثبت نام خودرو های پلاک ت (تاکسی ها) در شرکت های حمل ونقل اینترنتی نیز منوط به رعایت ضوابط اعلامی از سوی سازمان تاکسیرانی شده است.

پورسیدآقایی تاکید نمود: اجرای این دستورالعمل گام مهمی در راستا ضابطه مند شدن فعالیت تاکسی های اینترنتی است.

معاون شهردار تهران در انتها از همه افرادی که در این دو سال در دولت و بخش خصوصی برای نتیجه دادن تبادل نظر و مذاکره درباره موضوع قانون مندی تاکسی های اینترنتی کوشش کردند، تشکر و ابراز امیدواری کرد که خیروبرکت این قانون مندی به همه مردم برسد.

بنا براعلام روابط عمومی معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران؛ در پی ابلاغ دستورالعمل نظارت بر چگونگی فعالیت ارائه دهندگان خدمات هوشمند مسافر از سوی وزارت کشور، عصر روز گذشته نخستین قرارداد همکاری بین تپ سی و معاونت حمل ونقل و ترافیک منعقد شد و ازاین پس فعالیت تپ سی در پایتخت به طور قانونی رسمیت می یابد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 473

به "همکاری شهرداری با یک شرکت مسافربر اینترنتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری شهرداری با یک شرکت مسافربر اینترنتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید