وام یک میلیون تومانی کرونا؛ پاسخ به 5 سوال متدوال درباره وام کرونا

به گزارش تا بینهایت، ثبت نام متقاضیان دریافت مرحله دوم وام یک میلیون تومانی کرونا از دیروز آغاز شده و تا 11 آذر ماه ادامه دارد، سرپرستان خانوار باید کد ملی خود را با سیم کارتی که به نام خودشان است به سرشماره 6369 ارسال کنند.

وام یک میلیون تومانی کرونا؛ پاسخ به 5 سوال متدوال درباره وام کرونا

تمامی افرادی که در نوبت قبل، وام کرونای معیشتی دریافت کرده اند و درآمد ثابت ندارند، می توانند متقاضی دریافت وام یک میلیون تومانی باشند، متقاضیان وام یک میلیونی از 4 آذر باید درخواست خود را پیامک نمایند.

بسته ماسک 50 عددی، فقط 50 هزار تومان

بسته ماسک 50 عددی، فقط 50 هزار تومان

در ادامه به سوالات متداول درباره این وام پاسخ می دهیم.

افراد مشمول وام یک میلیون تومانی کرونا چه کسانی اند؟

تمامی افرادی که در نوبت قبل، وام کرونای معیشتی دریافت کرده اند و درآمد ثابت ندارند، می توانند متقاضی دریافت وام یک میلیون تومانی باشند، افراد دارای درآمد ثابت از جمله کارمندان دولت، شرکت های دولتی یا نهادهای عمومی غیردولتی، بازنشستگان، بیمه پرداز سازمان تأمین اجتماعی یا سایر صندوق های بازنشستگی شامل این طرح نمی شوند.

خانوارهای مشمول دریافت یارانه کمک معیشتی که منبع درآمدی ثابت ماهیانه ندارند و در مرحله قبل متقاضی تسهیلات کرونایی خانوارها بوده اند، حدود 29.7 میلیون نفر (11 میلیون خانوار)، تحت پوشش این طرح حمایتی قرار می گیرند.

روش درخواست وام یک میلیون تومانی چگونه است؟

متقاضیان صرفاً کد ملی خود را از تلفن همراه ثبت شده به نام سرپرست خانوار به سرشماره 6369 ارسال نمایند، شهروندان تنها یک بار پیامک ارسال نمایند.

مرحله اول: پیامک سرپرست خانوارها از روز سه شنبه 4 آذر تا سه شنبه 11 آذر به مدت یک هفته دریافت می گردد.

مرحله دوم: پس از خاتمه مهلت ارسال پیامک توسط سرپرست خانوارها، یک هفته از 12 آذر تا 19 آذر، داده های اطلاعاتی پایش خواهد شد.

مرحله سوم: در هفته سوم از 20 آذر الی 27 آذر به پیامک های دریافتی مشمول با سرشماره v.refah پاسخ داده می گردد.

وام یک میلیون تومانی چه زمانی واریز می گردد؟

کمک بلاعوض (ماهانه مبلغ یک میلیون ریال به ازای هر یک از اعضای خانوار) از آذرماه تا خاتمه سال جاری به مدت چهار ماه، به سرپرست خانوار پرداخت می گردد. تعداد اعضای خانواده نیز با توجه به زمان پرداخت وام اول یعنی فروردین سال 1399 درنظر گرفته می گردد.

شرایط بازپرداخت وام یک میلیون تومانی چگونه است؟

بازپرداخت تسهیلات قرض الحسنه یک میلیون تومانی با نرخ کارمزد 4 درصد از محل باقی مانده منابع بسته جبرانی مصوب جلسه دوازدهم مورخ 1399/01/09 ستاد ملی مدیریت کرونا، با اقساط 30ماهه و از منابع یارانه معیشتی ماهانه خانوار خواهد بود.

تضمین و تعهد یارانه مابه التفاوت نرخ سود تسهیلات مورد پرداخت تا نرخ تسهیلات قرض الحسنه توسط سازمان برنامه و بودجه کشور، مطابق دستورالعمل پرداخت وام قرض الحسنه به خانوارها مصوب کارگروه اقتصادی مقابله با کرونا، موضوع ابلاغیه شماره 2758م/99 مورخ 1399/02/03 و اصلاحیه های مربوطه خواهد بود، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مسئول اجرای این بند و سازمان برنامه و بودجه کشور، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بانک مرکزی، بانک های عامل و سازمان هدفمندسازی یارانه ها دستگاه های همکار اجرای مصوبه خواهند بود.

دولت وام یک میلیون تومانی را از چه منبعی تامین اعتبار می کند؟

طبق اعلام عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی تامین این منابع از محل منابع بانک مرکزی نخواهد بود. این تسهیلات از محل 75 هزار میلیارد تومان اعتبار تخصیصی برای جبران بخشی از خسارات ناشی از کرونا پرداخت می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 5 دی 1399 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1330

به "وام یک میلیون تومانی کرونا؛ پاسخ به 5 سوال متدوال درباره وام کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وام یک میلیون تومانی کرونا؛ پاسخ به 5 سوال متدوال درباره وام کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید