واکسن روسیه علیه کرونا، زیر ذره بین سازمان بهداشت جهانی

به گزارش تا بینهایت، سخنگوی سازمان بهداشت جهانی گفت، مقامات این سازمان در تماس دائم با طرف روسی هستند تا اثربخشی و ایمن بودن نخستین واکسن ثبت شده علیه عفونت کووید- 19 در روسیه را ارزیابی کنند.

واکسن روسیه علیه کرونا، زیر ذره بین سازمان بهداشت جهانی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، سخنگوی رسمی سازمان بهداشت جهانی امروز گفت که مقامات این سازمان در تماس مرتبط با طرف روسی هستند و اصلی ترین موضوع بحث درباره واکسن کرونا به ثبت رسیده در روسیه است.

وی افزود: تولید سریع واکسن ها نباید به قیمت کاهش ایمنی دارو تمام شود. برای این منظور، کارشناسان سازمان بهداشت جهانی، همانطور که مرسوم است، باید داروی جدیدی را در اختیار داشته و بررسی کنند که آیا با استانداردهای تولید واکسن در سطح بین المللی مطابقت دارد یا خیر.

پیش از این، انجمن بین المللی سازمان های تحقیقات بالینی (AOKI ) از روسیه درخواست کرده بود که تا تکمیل موفقیت آمیز مرحله سوم آزمایشات بالینی، ثبت واکسن تولید شده در این کشور را به تعویق بیاندازد. این واکسن روز گذشته به ثبت رسید.

آنتونی فائوچی، مدیر موسسه ملی آلرژیک و بیماری های عفونی آمریکا در این رابطه گفته است: امیدوارم روس ها توانسته باشند ایمنی و کارآیی نخستین واکسن علیه عفونت کرونا را به طور دقیق تأیید کنند. البته من تردید دارم که آنها چنین کاری را انجام داده باشند.

در واکنش به این نقدها، میخائیل موراشکو وزیر بهداشت روسیه امروز تأکید کرد، برخی نقدها شنیده شده توسط همتایان خارجی، به دلیل درک مزیت های رقابتی واکسن روسی است و نظرات مطرح شده کاملاً بی پایه و اساس هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1158

به "واکسن روسیه علیه کرونا، زیر ذره بین سازمان بهداشت جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن روسیه علیه کرونا، زیر ذره بین سازمان بهداشت جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید