پامپئو: چین قصد تخریب دموکراسی غرب را دارد

به گزارش تا بینهایت، وزیر خارجه آمریکا با بیان این که حزب کمونیست چین رفتار بسیار تهاجمی علیه ارزشهای غرب دارد گفت که پکن، آمریکا را در معرض خطر قرار می دهد.

پامپئو: چین قصد تخریب دموکراسی غرب را دارد

به گزارش گروه بین الملل تا بینهایت، وزیر خارجه آمریکا روز یکشنبه در گفت وگو با یک شبکه خبری این کشور از چین انتقا کرد و گفت، پکن قصد نابودی ارزش های غرب را دارد.

مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا در گفت وگو با شبکه خبری فاکس نیوز با اتهام زنی علیه چین گفت که حزب کمونیست این کشور طی دهه گذشته در تلاش برای تضعیف آمریکا در صحنه جهانی، بسیار تهاجمی تر شده است.

وی در این باره گفت: این حزب کمونیست چین است که خود را در تخریب ایده های غرب، دموکراسی غرب و ارزشهای غرب می بیند.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه گفت: این کار، آمریکایی ها را در معرض خطر قرار می دهد. چین به تردد تجاری بی توجهی می کند و و تاسیسات نظامی در برخی مناطق در منطقه ایجاد می کند.

رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا افزود: ما شاهد افزایش فعالیت سایبری آن ها، تلاش برای آسیب رساندن در نقاط مختلف جهان هستیم و این حزب کمونیست چین بسیار تهاجمی است.

این در حالی است که سخنگوی وزارت خارجه چین در رزوهای گذشته در پیامی در توئیتر به اظهارات اخیر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در انتقاد از لایحه امنیت ملی چین در هنگ کنگ، با طعنه به قتل مرد غیر مسلح سیاه پوست توسط پلیس آمریکا اشاره کرد.

هوآ چون ینگ سخنگوی وزارت خارجه چین با اشاره به این پیام مورگان اورتاگس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تنها به نوشتن جمله نمی توانم نفس بکشم بسنده کرد. (جزئیات بیشتر)

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1024

به "پامپئو: چین قصد تخریب دموکراسی غرب را دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پامپئو: چین قصد تخریب دموکراسی غرب را دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید