اردوغان: اقدامات میت باعث جلوگیری از پیش روی حفتر در لیبی شد

به گزارش تا بینهایت، رئیس جمهور ترکیه با اشاره به اینکه در لیبی خلیفه حفتر به جای راه چاره سیاسی راه چاره نظامی را برگزید گفت: در راستا مقابله با پیش روی های او، سازمان اطلاعات ترکیه با حمایتهای اطلاعاتی و عملیاتی نقش موثری ایفا نموده است.

اردوغان: اقدامات میت باعث جلوگیری از پیش روی حفتر در لیبی شد

به گزارش گروه بین الملل تا بینهایت، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در مراسم افتتاح یکی از شعبات سازمان اطلاعات ترکیه در استانبول گفت: در دوره کنونی ما اطلاعات به اثر بخش ترین سلاح تبدیل شده و اهمیت آن اهمیت بیشتری یافته است. اینکه در مبارزه تاریخی ما اولین هدف از مجموعه های دولت، سازمان اطلاعات آن است امری تصادفی نیست.

وی اضافه نمود: قرنها از فتح استانبول گذشته اما هنوز آنها نمی توانند قبول نمایند که این شهر متعلق به مردم و مسلمانان است. هر اقدامی که انجام می دهیم همه جهان به آن واکنش نشان می دهند. در فرایند بازگشایی ایاصوفیه برای عبادت شاهد بودیم که هنوز نتوانسته بودند این موضوع را که از سال 1453 میلادی رخ داده بود هضم نمایند.

رئیس جمهور ترکیه در مورد اقدامات میت نیز گفت: تشکیلات اطلاعاتی ما در بخش های رمز نگاری، سایبر، فضا و سیگنالهای اطلاعاتی در مقیاس جهانی مشغول فعالیت است. این بخش که امروز فعالیت خود را شروع می نماید در حوزه مقابله با سازمانهای تروریستی و اقدامات جاسوسی کشورهای دیگر در کشور گامهای عظیمی خواهد برداشت.

اردوغان در مورد اقدامات میت علیه جریان فتو نیز گفت: سازمان اطلاعات کشور تا به امروز بیش از 100 عضو جریان گولن را به کشور بازگردانده است. تقاضای کشورها برای نجات شهفرایندانشان که ربوده می شوند در حال افزایش است. پیروزی هایی که در مناطق درگیری بدست آورده ایم، در میدان دیپلماسی و میز مذاکره ما را قوی تر می نماید تا بتوانیم منافع خود را حفظ کنیم.

وی با بیان اینکه در راه رسیدن به ترکیه عظیم و قوی و مجادله تاریخی که داریم، سازمان اطلاعات یک عنصر کلیدی محسوب می گردد و این فرایند ادامه خواهد داشت، گفت: در میدان اطلاعاتی تامین تجهیزات و تکنولوژی مورد احتیاج از داخل کشور و بصورت بومی بسیار مهم است. اگر یک کشور سازمان اطلاعاتی نداشته باشد، ملت آن کشور نیز به نابودی محکوم می گردد.

رئیس جمهور ترکیه با اشاره به اینکه در لیبی خلیفه حفتر کودتاگر به جای راه چاره سیاسی راه چاره نظامی را برگزید گفت: در جهت مقابله با پیش روی های او، سازمان اطلاعات ترکیه با حمایتهای اطلاعاتی و عملیاتی نقش موثری ایفا نموده است.

وی اضافه نمود: در زمینه اطلاعات خارجی فعالیتهای ما در مناطقی که تحت تاثیرمان قرار گرفته است، در پلتفرمهای منطقه ای و جهانی در حال افزایش است و به عنوان یک قدرت جای خود را بازنموده است. برای اینکه ترکیه قویتر گردد و تهدیدات را رفع کند، در حال توسعه یک سیستم امنیتی ملی هستیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1124

به "اردوغان: اقدامات میت باعث جلوگیری از پیش روی حفتر در لیبی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان: اقدامات میت باعث جلوگیری از پیش روی حفتر در لیبی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید