تأمین بودجه مورد نیاز توسعه شبکه گازرسانی از محل صرفه جویی

به گزارش تا بینهایت، خبرنگاران - مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت اظهار کرد: از محل صرفه جویی توانستیم کل بودجه مورد نیاز توسعه شبکه گازرسانی را تأمین کنیم که با اجرای این طرح ها از سال 93 تا به امروز 58 میلیارد لیتر فرآورده مایع به ارزش 25 میلیارد دلار آزاد شده است.

تأمین بودجه مورد نیاز توسعه شبکه گازرسانی از محل صرفه جویی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت، کسری نوری در بخش با سخنگویان برنامه زنده رویداد رادیو گفت وگو با اشاره به پشت سر گذاشتن فصل سرما و ثبت رکوردهای تازه در ارقام مصرف گاز خانگی اظهار کرد: زمستان امسال بسیار سخت بود.

وی با اشاره به اینکه تأمین گاز مصارف خانگی با مسئله ای روبه رو نشد، گفت: با مدیریت مطلوب، گاز بخش خانگی تأمین شد.

مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت با اشاره به سیاست افزایش تولید متناسب با ذخایر کشور، اظهار کرد: برداشت از میدان های مشترک پارس جنوبی دو و نیم برابر شده و شبکه انتقال توزیع گاز بیش از دو برابر رجحان یافته است.

نوری ادامه داد: 95 درصد جمعیت کشور زیر پوشش شبکه گازرسانی قرار دارند و همین اواخر 14 هزار روستای دیگر گازرسانی شده است.

وی افزود: اکنون که روزهای پایانی سال را می گذرانیم ، عملیات گازرسانی 2 هزار و 632 روستای دیگر با 84 هزار خانوار با اعتبار 3 هزار میلیارد تومان در حال اجراست.

مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت از دریافت نکردن حتی یک ریال بودجه عمومی کشور برای این پروژه ها سخن گفت و ادامه داد: همه این طرح ها حدود 70 هزار میلیارد تومان بودجه نیاز داشته که از محل درآمد حاصل از صرفه جویی به دست آمده است.

نوری گفت: از محل صرفه جویی توانستیم کل بودجه مورد نیاز توسعه شبکه گازرسانی را تأمین کنیم که با اجرای این طرح ها از سال 93 تا امروز 58 میلیارد لیتر فرآورده مایع به ارزش 25 میلیارد دلار آزاد شده است.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 25 فروردین 1400 بروزرسانی: 25 فروردین 1400 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1546

به "تأمین بودجه مورد نیاز توسعه شبکه گازرسانی از محل صرفه جویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأمین بودجه مورد نیاز توسعه شبکه گازرسانی از محل صرفه جویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید