شرکت های خصوصی سازی شده را بعد از واگذاری رها نمی کنیم

به گزارش تا بینهایت، وزیر اقتصاد گفت: خصوصی سازی برای ما ابزاری است تا بنگاه ها بعد از واگذاری، کارآمدتر و با سودآوری بالاتر اداره شوند، بنابراین نباید خصوصی سازی را مترادف با رهاسازی در نظر گرفت.

شرکت های خصوصی سازی شده را بعد از واگذاری رها نمی کنیم

خاندوزی گفت: متاسفانه بخش بزرگی از تجربه تلخ برخی از واگذاری های صنعتی در دهه گذشته ناشی از همین سیاست رهاسازی به جای خصوصی سازی بوده است.

به گفته او، بعد از دستور رئیس جمهور مبنی بر اینکه تدارک و آماده سازی بنگاه های در شرف واگذاری باید پیش از خصوصی سازی دنبال شود، لازم است تا پس از واگذاری نیز، مسئولیت دستگاه های تخصصی و مادر تخصصی ادامه پیدا کند. بنابراین، در برنامه پیشنهادی خصوصی سازی دولت، حتما شروطی را در خصوص دوران پس از واگذاری بنگاه ها در قرارداد واگذاری ها لحاظ خواهیم کرد.

او گفت: دستگاه های اجرایی دولتی برای حمایت از بنگاه های حوزه خود در حوزه صنعت، معدن، نفت، انرژی و ... تدابیر و راه حل هایی را داشتند که پس از واگذاری تمام آن ها به یکباره قطع می شد و باعث می شد که یک شرکت تولیدی یا صنعتی خوب به سرعت فرآیند افول خود را طی کند. اما از این به بعد دستگاه های اجرایی باید مکلف باشند که تدابیری را در دستور کار قرار دهند تا کارآمدی بنگاه ادامه پیدا کند. همچنین دستگاه ها موظف اند گزارش سالانه مستمر نسبت به شرایط بنگاه ها پس از خصوصی سازی را به وزارت اقتصاد و دولت ارائه دهند.

خبرنگاران اقتصادی اقتصاد و انرژی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 3 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1401 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 2010

به "شرکت های خصوصی سازی شده را بعد از واگذاری رها نمی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت های خصوصی سازی شده را بعد از واگذاری رها نمی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید