سنای فرانسه در قانون به رسمیت شناختن استقلال قره باغ بازنگری می نماید

به گزارش تا بینهایت، تعدادی از سناتورهای فرانسه طرحی را به مجلس سنای این کشور ارائه دادند تا در قانون به رسمیت شناختن جمهوری خودخوانده قره باغ بازنگری صورت گیرد.

سنای فرانسه در قانون به رسمیت شناختن استقلال قره باغ بازنگری می نماید

با ما همراه باشید و با تور فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به نقل از سایت مجلس سنای فرانسه، این مجلس لایحه ای را آنالیز می نماید که براساس پیشنهاد تعدادی از سناتورها درباره به رسمیت شناختن جمهوری خودخوانده قره باغ توسط دولت فرانسه ارائه شده است.

برونو رٌتایو، یکی از سناتورهای پیشنهاد دهنده این قطعنامه، در صفحه توییتر خود اظهار داشت: سنا قطعنامه ای را درباره پیشنهاد به رسمیت شناختن استقلال قره باغ توسط جمهوری فرانسه آنالیز می نماید.

وی همچنین با منتشر کردن تصویری از سخنان شارل دوگل که در سال 1941 در دمشق ایراد کرد، نوشت: فقط استقلال این جمهوری می تواند حقوق و آزادی های مردم قره باغ را در برابر توسعه طلبی اسلام گرای ترکیه به طور دائمی و ماندگار تضمین کند.

در متن تصویری سخنان شارل دوگل آمده است: شما مردم اندک، غنی از فرهنگ و تاریخ هستید؛ بشریت به شما بسیار مدیون است و امروز من مطمئن هستم که از این تعداد کم بازمانده، جوانان شجاعی خواهند آمد که ارمنستانی امن، آزاد و مستقل می سازند.

پیشتر فرانسه حمایت خود را از ارمنستان در درگیری های منطقه قره باغ اعلام نموده بود.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 آذر 1399 بروزرسانی: 10 آذر 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1277

به "سنای فرانسه در قانون به رسمیت شناختن استقلال قره باغ بازنگری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنای فرانسه در قانون به رسمیت شناختن استقلال قره باغ بازنگری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید