قیمت برق پرمصرف ها 23 درصد افزایش یافت ، تنها 15 درصد مشترکین برق پرمصرف اند

به گزارش تا بینهایت، سخنگوی صنعت برق گفت: برای ایجاد بازدارندگی در مصرف بیش از حد برق، از این پس مشترکینی که بیش از الگوی مشخص شده مصرف دارند، متحمل افزایش قیمت 16 درصدی هزینه علاوه بر افزایش قیمت 7 درصدی برای عموم مشترکین خواهند بود.

قیمت برق پرمصرف ها 23 درصد افزایش یافت ، تنها 15 درصد مشترکین برق پرمصرف اند

از پروفایل اینستاگرام behrouz azand دیدن نمایید.

به گزارش جام جم آنلاین، مصطفی رجبی مشهدی در گفتگو با فارس ضمن اشاره به افزایش سالانه قیمت برق بخش خانگی، گفت: براساس مصوبه دولت در راستای افزایش قیمت انرژی، قیمت برق سالانه 7 درصد برای همه مشترکین افزایش می باید که این افزایش قیمت از اردیبهشت ماه لحاظ شده است.

سیاست های توانیر به منظور اصلاح الگوی مصرف برق

سخنگوی صنعت برق با اشاره اینکه هزینه های این صنعت افزایش قابل توجهی را تجربه کرده است، بیان نمود: برای ایجاد بازدارندگی در مصرف بیش از حد برق، از این پس مشترکینی که بیش از الگوی تعیین شده مصرف دارند، متحمل افزایش قیمت 16 درصدی هزینه علاوه بر افزایش قیمت 7 درصدی برای عموم مشترکین خواهند بود.

رجبی، در بیان اقدامات صنعت برق به منظور اصلاح الگوی مصرف مشترکین اذعان داشت: در کنار افزایش قیمت برق برای مشترکین پرمصرف، اقدامات تشویقی برای مشترکینی که کمتر از الگوی مصرف استفاده می کنند در نظر گرفته شده است. در این راستا به افرادی که در سال جدید، زیر الگوی تعیین شده و کمتر از سال گذشته مصرف برق داشته باشند، پاداشی تحت عنوان پاداش مدیریت مصرف تعلق می گیرد.

عضو هیات مدیره و معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی توانیر، افزود: در راستای اقدامات صنعت برق جهت اصلاح الگوی مصرف، سال گذشته پاداش 106میلیارد تومانی به مشترکین خوش مصرف، پرداخت شده است.

15درصد مشترکین صنعت برق، پرمصرف هستند

رجبی در توضیح مصرف برق مشترکین، بیان نمود: سال گذشته تنها 15 درصد از مشترکین بیش از الگوی مصرف و 85 درصد مابقی نیز مطابق الگوی مصرف یا کمتر از آن، برق مصرف کرده اند.

سخنگوی صنعت برق کشور، در سرانجام ضمن اشاره به راهکارهای کاهش مصرف برق نظیر خاموش کردن چراغ های اضافه، استفاده بهینه از کولر آبی و تنظیم دمای آسایش برای سایر وسایل سرمایش، گفت: در صورتیکه مردم نسبت به صرفه جویی 10درصدی مصرف برق اقدام ورزند، شاهد کاهش 20درصدی در هزینه برق خود خواهند بود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1020

به "قیمت برق پرمصرف ها 23 درصد افزایش یافت ، تنها 15 درصد مشترکین برق پرمصرف اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت برق پرمصرف ها 23 درصد افزایش یافت ، تنها 15 درصد مشترکین برق پرمصرف اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید