مبنای محاسبه حقوق بازنشستگی تغییر می نماید؟

به گزارش تا بینهایت، در پی بروز نگرانی هایی در مورد احتمال تغییر مبنای محاسباتی حقوق بازنشستگان، معاون حقوقی و امور مجلس خطاب به فرهنگیانی که در آستانه بازنشستگی هستند، توضیحاتی ارائه داد.

مبنای محاسبه حقوق بازنشستگی تغییر می نماید؟

به گزارش ایسنا، قاسم احمدی لاشکی در خصوص بعضی از مواد قانون برنامه هفتم توسعه هفتم مالی اجتماعی و فرهنگی کشور در خصوص حداقل سن بازنشستگی، سابقه مورد احتیاج برای بازنشستگی و میانگین محاسبه حقوق بازنشستگی برای کارمندان دولت اظهار کرد: محاسبه حقوق بازنشستگی بر اساس میانگین 5 سال آخر قطعیت ندارد و فعلا برنامه توسعه هفتم به مجلس شورای اسلامی ارائه نشده است. این برنامه از سوی رئیس جمهور به مجلس شورای اسلامی ارائه می گردد و مجلس، کمیسیون تلفیق برنامه توسعه هفتم را برای آنالیز این برنامه تشکیل می دهد.

وی اضافه کرد: کمیسیون تلفیق برنامه توسعه هفتم با حضور 9 نفر از اعضای کمیسیون تلفیق مجلس و 3 نفر از کمیسیون های 12 گانه مجلس و مجموعاً 45 عضو تشکیل می گردد. این کمیسیون روی کلیات و جزییات این برنامه آنالیز های تخصصی خود را انجام می دهند که نظرات کمیسیون های مجلس ازجمله کمیسیون آموزش در آن لحاظ می گردد و در مرحله بعد این برنامه به صحن مجلس تقدیم می گردد که در حال حاضر هیچ یک از فرایند های فوق طی نشده است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، لاشکی ادامه داد: در برنامه توسعه ششم کشور آنچه از سوی دولت ارائه شده بود با تغییرات در مجلس روبرو شد، لذا معتقدم برنامه توسعه هفتم نیز در مجلس با تغییرات همراه خواهد شد. بعلاوه نمایندگان مجلس می توانند استثنا هایی قائل شوند که به عنوان مثال بر اساس ماده 28 برنامه توسعه ششم باید حجم دولت تا خاتمه برنامه ششم به میزان 15 درصد کوچک تر می شد، اما در همان قانون نمایندگان مجلس جمله به استثنای مدارس دولتی را قراردادند که این موضوع یاری زیادی به آموزش وپرورش کرد که در برنامه هفتم هم می توانند استثنائاتی را قائل شوند.

منبع: فرارو
انتشار: 25 خرداد 1402 بروزرسانی: 25 خرداد 1402 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 2247

به "مبنای محاسبه حقوق بازنشستگی تغییر می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مبنای محاسبه حقوق بازنشستگی تغییر می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید