کرونا یک بیماری فصلی است؟

به گزارش تا بینهایت، مشرق/ هنوز هیچ شواهدی وجود ندارد که تایید کند ویروس کرونا یک ویروس فصلی است و همانند آنفلوانزا با رسیدن فصل گرما کم اثر یا نابود می گردد.

کرونا یک بیماری فصلی است؟

همه ما بارها شنیده ایم که می گویند ویروس کرونا یک بیماری فصلی است، اما پزشکان چینی فصلی بودن کرونا را رد کردند و هشدار دادند: کرونا با آنفوانزا تفاوت های زیادی دارد و اگرچه ویروس کرونا در مقایسه با سارس و مرس کمتر کشنده است، اما بسیار مسری تر بوده و همین مسئله باعث می گردد تا مقابله با آن به شدت مشکل ساز گردد.

هنوز هیچ شواهدی وجود ندارد که تایید کند ویروس کرونا یک ویروس فصلی است و همانند آنفلوانزا با رسیدن فصل گرما کم اثر یا نابود می گردد.

عضوهیئات علمی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک گفت: دمای 35 درجه اتاق موجب از بین رفتن ویروس کرونا نمی گردد و نباید به این شایعات توجه کرد؛ بلکه دمای 35 تا 40 درجه بالای صفر اتاق، فقط مدت زمان روزهای زندگی این ویروس را کم می نماید.

وزارت بهداشت جهانی طی اطلاعیه ای اعلام نموده است که شستشوی مداوم دست ها با آب و صابون یا مایع موجب از بین رفتن ویروس کرونا خواهد شد؛ به همین علت رعایت کردن بهداشت فردی موجب از بین رفتن آلودگی خواهد شد.

کادر درمانی بیمارستان ها عقیده دارند که بیشتر افرادی که به بیمارستان ها مراجعه می نمایند هیچ بیماری از قبیل کرونا ندارند و آمدن آن ها تنها شرایط را بدتر خواهد نمود؛ چرا که باعث می گردد تا تمامی تخت ها توسط این افراد سالم پر شوند و برای افراد بیمار جایی برای خدمت رسانی نباشد و از آنجایی که اصلی ترین مکان انتشار ویروس کرونا، بیمارستان ها هستند باعث می گردد تا ویروس کرونا به راحتی در اطراف منتشر گردد و افراد سالم مستعد این بیماری یا ویروس خطرناک و کشنده قرار بگیرند.

اگر جان خود و دیگران برایتان مهم است از سفر به دیگر نقاط کشور در این شرایط بحرانی دست بردارید و تاجایی که کی توانید در منزل بمانید. منزل امن ترین مکان ممکن برای جلوگیری از انتشار ویروس کروناست. اگر خریدی داشتید بهترین کار این است که تنها یک فرد تاز اعضای خانواده به عنوان نماینده از خانه خارج گردد و لیست یک هفته را تهیه کند و در صورت ورود به منزل حتما دستان خود را با آب و صابون یا مایع بشوید و مابقی وسایل و لباس های خود را حتما با الکل ضدعفونی کند تا مانع انتشار ویروس کرونا گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 6 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 خرداد 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 898

به "کرونا یک بیماری فصلی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا یک بیماری فصلی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید