گوترش از توافق بر سر کمیته قانون اساسی سوریه اطلاع داد

به گزارش تا بینهایت، دبیرکل سازمان ملل در جمع خبرنگاران از توافق بر سر ایجاد کمیته قانون اساسی جدید سوریه اطلاع داد و ابراز امیدواری کرد که به زودی تشکیل این کمیته نهایی گردد.

گوترش از توافق بر سر کمیته قانون اساسی سوریه اطلاع داد

به گزارش گروه بین الملل تا بینهایت، به دنبال اظهارنظر اخیر رئیس جمهور روسیه درباره رو به اتمام بودن فرایند تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه، حالا دبیرکل سازمان ملل از حصول توافق برای تشکیل این کمیته خبر داده است.

به نوشته شبکه راشا تودی، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل روز چهارشنبه بیان کرد، توافق بر سر ایجاد کمیته قانون اساسی جدید سوریه حاصل شده و گیر پدرسون نماینده ویژه این سازمان در امور سوریه در حال کار و اقدامات نهایی با طرف ها درباره تشکیل این کمیته است و ما امیدواریم که به زودی زود این کار به نتیجه برسد.

گوترش در جمع تا بینهایت در مقر سازمان ملل، ایجاد کمیته قانون اساسی را اقدامی بسیار مهم جهت ایجاد شرایط برای یک راهکار سیاسی جهت انتها دادن به بحران سوریه خوانده است.

پیش از این ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه که کشورش یکی از اعضای روند آستانه است، روز دوشنبه گفته بود که کار بر روی تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه رو به اتمام است.

روند آستانه از دو سال پیش با مشارکت ایران، روسیه و ترکیه با هدف تسهیل حل و فصل بحران سوریه شکل گرفت و از آن موقع به آتش بس در بخش های بزرگی از سوریه منجر شده است.

یکی از مفاد توافقی که در این روند به دست آمده، تشکیل یک کمیته برای تدوین قانون اساسی جدید سوریه است. گفته می گردد فهرست شرکت کنندگان در این کمیته تقریبا نهایی شده است.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 381

به "گوترش از توافق بر سر کمیته قانون اساسی سوریه اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوترش از توافق بر سر کمیته قانون اساسی سوریه اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید