84 مجوز اکتشاف و بهره برداری معدنی طی سال جاری در مرکزی صادر شد

به گزارش خبرنگاران، محمدرضا حاجی پور عصر یکشنبه در نشست شورای معادن استان مرکزی در اراک گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنان خود از معادن به عنوان یکی از ظرفیت های مهم به منظور جایگزینی برای درآمدهای نفتی کشور یاد کرده اند و به همین دلیل بایستی شرایط فراهم گردد تا فعالیت معادن گسترش یابد.

84 مجوز اکتشاف و بهره برداری معدنی طی سال جاری در مرکزی صادر شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی افزود: استان مرکزی از نظر پتانسیل های معدنی ظرفیت مطلوبی دارد که بایستی از این ظرفیت به نحو مطلوب بهره گرفته شود.

وی اظهار داشت: به همین دلیل پیگیری و تلاش برای فعال سازی معادن غیرفعال استان مدنظر قرا ر گرفته تا بتوان در این حوزه بیش از پیش درآمدزایی و ایجاد اشتغال کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی خاطرنشان ساخت: در استان مرکزی 500 معدن فعال وجود دارد و از ابتدای سال جاری تاکنون 84 پروانه اکتشاف و بهره برداری معدنی شامل 52 مجوز اکتشاف و 32 مجوز بهره برداری توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی صادر شده است.

حاجی پور شرح داد: چنانچه صاحبان معادن نسبت به مصوبه ای در این حوزه اعتراض داشته باشند، می بایست از طریق دیوان عدالت اداری شکایت خود را اعلام کنند. البته طبق قانون مصوبات شورای معادن بایستی اجرایی شود و در تصویب این مصوبات نیز تمام مسائل و شرایط موجود معدن کاران در نظر گرفته می شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 26 مهر 1398 شناسه مطلب: 168

به "84 مجوز اکتشاف و بهره برداری معدنی طی سال جاری در مرکزی صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "84 مجوز اکتشاف و بهره برداری معدنی طی سال جاری در مرکزی صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید