ترامپ، نانسی پلوسی را به خیانت متهم کرد

به گزارش تا بینهایت، رئیس جمهور آمریکا در تازه ترین حملات لفظی به دموکرات ها به دلیل احتمال استیضاح در رسوایی اوکراین گیت، این بار به رئیس مجلس نمایندگان اتهام خیانت زد.

ترامپ، نانسی پلوسی را به خیانت متهم کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، به موازات تشدید فضای پر تنش سیاسی در آمریکا ناشی از پرونده استیضاح رئیس جمهور و قضیه اوکراین گیت، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در پیامی توییتری بشدت به نانسی پلوسی رئیس دموکرات مجلس نمایندگان این کشور تاخت و او را به خیانت به کشور متهم کرد.

دونالد ترامپ بامداد امروز دوشنبه به وقت تهران در توییتر خود بار دیگر به شدت به ماجرای استیضاحش واکنش نشان داد و نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان و همچنین آدام شیف رئیس دموکرات کمیته اطلاعاتی این مجلس را به باد انتقاد خود گرفت.

رئیس جمهور آمریکا نوشت: نانسی پلوسی از همه دروغ ها و تقلب های گسترده آدام شیفِ حیله گر در کنگره آمریکا و نزد مردم آمریکا در سخنرانی متقلبانه او (درباره پرونده اوکراین گیت) و همچنین دیدار های غیرقانونی او با یک به اصطلاح افشاگر و وکیل او اطلاع داشت.

ترامپ اضافه نمود: این سبب می گردد که نانسیِ (پلوسی) عصبی به اندازه آدام شیفِ کوچولو در ماجرای ارتکاب به جرایم سنگین و بزهکاری و شاید خیانت مقصر باشد. فکر کنم که این یعنی که آن ها و همه کسانی که به طرزی شیطانی با آن ها تبانی کردند، باید فورا استیضاح شوند.

وارد کردن اتهام خیانت به رئیس مجلس نمایندگان آمریکا توسط ترامپ در حالی مطرح شده که رسانه های آمریکایی در روز های گذشته از احتمال افشاگری های تازه درباره رسوایی اوکراین گیت اطلاع داده اند و روز یکشنبه (دیروز) دومین مقام اطلاعاتی آمریکا هم برای افشاگری درباره این رسوایی پا پیش گذاشته است.

مارک زید که پیشتر به عنوان عنوان وکیل افشاگر پرونده رسوایی اوکراین گیت کار خود را شروع نموده بود، با پا پیش گذاشتن دومین افشاگر در رابطه با تماس تلفنی رئیس جمهور آمریکا با همتای اوکراینی او، به عنوان وکیل او نیز فعالیت خود را شروع نموده است.

پیشتر افشاگر اول که طبق گزارش رسانه های آمریکایی، مامور سیا و برای نظارت بر عملکرد اعضای ارشد دولت در کاخ سفید گماشته شده بود، از رسوایی درخواست ترامپ از رئیس جمهور اوکراین برای تحقیق درباره فساد احتمالی جو بایدن اطلاع داد و به دنبال آن رهبران دموکرات ها تحقیقات درباره استیضاح او را کلید زدند.

مخالفان ترامپ می گویند که او برای تخریب رقیب بالقوه اش در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 میلادی، از اختیارات رئیس جمهور و روابط خارجی آمریکا سوء استفاده نموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 445

به "ترامپ، نانسی پلوسی را به خیانت متهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ، نانسی پلوسی را به خیانت متهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید