صنایع دستی

اختصاص یک خانه تاریخی شیراز به سمن ها

خبرنگاران/فارس مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس گفت: یکی از خانه های تاریخی در شیراز به سازمان های مردم نهاد حوزه میراث فرهنگی استان تعلق خواهد گرفت.

2 اسفند 1398

اتکا آمادگی سرمایه گذاری در گردشگری گیلان را دارد

به گزارش خبرنگاران، محمدمهدی کربلایی عصر چهارشنبه در مراسم افتتاح یک هتل بین المللی در شهرستان اسالم با اشاره به اینکه سیاست سازمان اتکا در راستای گردشگری سالم و اسلامی است، اظهار کرد: استان گیلان پتانسیل قابل توجهی برای سرمایه گذاری در بخش گردشگری...

1 اسفند 1398

سفر زیارتی به ارمنستان ؛ سرزمین کوه های دست نیافتنی

ارمنستان با زیبایی طبیعی خیره کننده و مثال زدنی، یکی از پر بازدیدترین کشورهای جنوب منطقه قفقاز است که در مجاورت گرجستان، آذربایجان، ایران و ترکیه قرار گرفته است. این کشور سرزمین تجربیات معنوی و مذهبی، هیجان، تفریح، تورهای جذاب و سرگرمی های ماجراجویانه...

24 بهمن 1398

افتتاح هم زمان 472 پروژه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مراسم افتتاح هم زمان 472 پروژه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از 27 استان کشور به مناسبت دهه فجر گفت: حدود 590 هتل در حال ساخت داریم، 2400 پروژه گردشگری در کشور در حال اجراست و آینده صنعت گردشگری امیدبخش است.

24 بهمن 1398

درآمد میلیاردی مرد روستایی از یک هتل بی ستاره

کارآفرین میلیارد دلاری ایران کارش را از دستفروشی و درآمد روزانه 3 هزار تومان آغاز نموده است. او تنها 38 سال دارد و درآمدزایی چشمگیرش با یک اتفاق معجزه آسا استارت خورده است. عباس برزگر، زاده و ساکن یک روستای بسیار کوچک به نام بزم شهرستان بوانات در استان...

14 بهمن 1398

مجموعه صنعتی آموزشی ماشین سازی اراک ثبت ملی ثبت می گردد

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی اطلاع داد: مجموعه صنعتی ماشین سازی اراک به عنوان اولین مجموعه صنعتی نوین استان در فهرست آثار ملی ثبت می گردد.

28 دی 1398

سفرنامه بزرگترین جزیره غیر مستقل دنیا؛ورود همه به این مکان ممنوع است!، قسمت دوم

برای ما دلفین ندیده ها، جزیره هنگام یک رویا بود. اصلا جزیره هنگام را بیشتر با دلفین هایش می شناسند.

25 دی 1398

فروش بلیت تخفیف دار و چکاپ درمانی در نمایشگاه گردشگری

معاون گردشگری کشور از برگزاری یازدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته از سوم تا ششم بهمن ماه اطلاع داد و خاطرنشان کرد: این نمایشگاه فرصتی برای برنامه ریزی سفرهای نوروزی و یک ساله و همچنین خرید بلیت های تخفیف خورده قطار و هواپیما است.

25 دی 1398

دونده بوشهری در مسابقات آسیایی سفر به ایران را تبلیغ می نماید

کارشناس اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بوشهر با حمایت کانون دنیا گردی و اتومبیل رانی در مسابقات دو و میدانی قهرمانی پیشکسوتان آسیا مالزی 2019 به رقابت با دیگر شرکت کنندگان می پردازد.

25 دی 1398

قزوین آماده همکاری با سرمایه گذاران ایتالیایی است

استاندار قزوین در دیدار با سفیر ایتالیا گفت: ایران و ایتالیا به لحاظ تاریخی و فرهنگی همیشه ارتباط محبت آمیز، برادرانه و همکاریهای نزدیک داشته اند که این سابقه می تواند توسعه تعاملات مالی دو کشور را رقم بزند.

30 آذر 1398

جذب اروپاییان به ایران برای بلندترین تپه های شنی و گنبدهای آجری دنیا

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در همایش مالی فعالان و سرمایه گذاران دو کشور ایران و تایلند، گفت: فضای مناسب برای افزایش همکاری های دو کشور در بخش گردشگری فراهم است.

29 آذر 1398

جشنواره عروسک های محلی در خراسان شمالی برگزار می شود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی گفت: جشنواره عروسک های محلی در راستای احیا و بازتولید عروسک های بومی و باهدف معرفی فرهنگ غنی منطقه در استان برگزار می شود.

22 آبان 1398

صنعت فرش به وزارت میراث فرهنگی الحاق می شود ، رئیس مرکز ملی فرش: بدترین روزها را در سازمان میراث فرهنگی داشتیم

رئیس مرکز ملی فرش کشور از انتقال صنعت فرش به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی انتقاد کرد.

9 آبان 1398

طراحی سایت جامع گردشگری آذربایجان غربی کلید خورد

سرپرست معاونت گردشگری آذربایجان غربی گفت: سایت جامع گردشگری استان آذربایجان غربی، برای معرفی جاذبه های استان به صورت تخصصی و با قابلیت معرفی بخش های تخصصی و معرفی اماکن گردشگری، تاریخی، زیارتی و... به دو زبان فارسی و انگلیسی در حال آماده سازی است.

22 مهر 1398

سومین نمایشگاه دست آفریده های عاشورایی در تهران گشایش یافت

سومین نمایشگاه دست آفریده های عاشورایی با نمایش 60 اثر فاخر با موضوع عاشورا، طی مراسمی با حضور معاون صنایع دستی تهران در تالار آینه برج آزادی گشایش یافت.

21 مهر 1398

سمینار تجارب مرمتی ایوان خسرو تخت سلیمان در ارومیه برگزار گردید

سمینار آنالیز تجارب مرمتی در مجموعه تخت سلیمان تکاب در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی برگزار گردید.

17 مهر 1398

محله قدیمی گلبازان کرمان احیا و بازآفرینی می گردد

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از احیا و بازآفرینی محله قدیمی گلبازان کرمان اطلاع داد.

5 مهر 1398

حمایت سازمان میراث فرهنگی از سرمایه گذاری در بازار گردشگری خراسان شمالی

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با استاندار خراسان شمالی دیدار و گفت وگو کرد.

1 مهر 1398

بیشترین لکه های جنگل های هیرکانی برای ثبت در یونسکو در استان مازندران قرار گرفته است

مدیر کل میراث فرنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران اظهار کرد: بیشترین لکه های جنگل های هیرکانی در سه استان شمالی برای ثبت در یونسکو، در استان مازندران واقع شده است.

31 شهریور 1398

پرش گردشگری از دیوار تحریم ها

برنامه توریست جایگزین توانست به گردشگری ایران رونق ببخشد و آن را از تحریم ها عبور دهد.

31 شهریور 1398
تعداد: (29)